Nie chce się wierzyć, że ten film nagrano budżetowym dronem. Ukazuje piękno Bajkału

Nie chce się wierzyć, że ten film nagrano budżetowym dronem. Ukazuje piękno Bajkału
Marcin Watemborski

05.05.2021 09:47, aktual.: 05.05.2021 11:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

DJI Mini 2 to najmniejszy dron w ofercie tego producenta. Filmowcy raczej nie będą go traktowali poważnie, ale dla amatorów to świetne wejście w świat lotniczych kadrów. Jeśli ktoś ma umiejętności jak Wadim Szerbakow, to wie, jak wykorzystać nawet wspominanego malucha. Jego film zapiera dech w piersi.

Wadim Szerbakow odwiedził część Bajkału, która jest skuta lodem. Wschodnia Syberia to obszar, na którym mroźne dni to codzienność. Dzięki temu jezioro wygląda naprawdę wspaniale – wystające skały otoczone lodem przypominają scenerie z filmów o obcych planetach.

Nagranie rosyjskiego miłosna dronów zostało zrealizowane za pomocą ważącego 249 gramów DJI Mini 2, który nie jest stworzony raczej do takich zadań. Temperatura na naturalnym planie zdjęciowym wynosiła -18 stopni Celsjusza. Aż dziwne, że dookoła nikogo nie było, ponieważ zamarznięty Bajkał jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w całej Rosji.

Szerbakow wspomina, że chciał ukazać Bajkał taki, jakim jest – surowy, zimny, mroczny. To swojego rodzaju odczarowanie wizerunku zimowego krajobrazu jeziora, które kojarzy się wielu ludziom z jazdą na łyżwach czy innymi beztroskimi zabawami. Oczywiście nie jest to pierwszy pomysł na wykorzystanie majestatu zamarzniętej wody. Kristina Makeeava wielokrotnie realizowała na tafli Bajkału przepiękne sesje modowe. Koniecznie rzućcie na nie okiem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)