Niezwykłe wydarzenie w zoo w Nikaragui. Samica tygrysa bengalskiego urodziła trzy młode

Samica tygrysa bengalskiego z młodym
Samica tygrysa bengalskiego z młodym
Źródło zdjęć: © © Jorge Torres / Agencja Forum
Karolina Kowasz

04.11.2021 16:18, aktual.: 26.07.2022 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Narodziny zwierząt w dowolnym zoo są zawsze ogromnym świętem dla wszystkich pracowników. Tym razem powody do radości miało zoo w Nikaragui, gdzie na świat przyszły trzy białe tygrysy bengalskie. Fotografowi udało się uchwycić ten moment na zdjęciach.

Jorge Torres miał okazję być przy tym wielkim wydarzeniu, do jakiego doszło w zoo. Samica tygrysa bengalskiego wydała tam na świat dwie samice oraz jednego samca. Zjawisko to miało miejsce w Narodowym Zoo w Managua i jest specjalnie wyjątkowe ze względu na fakt, iż tygrys bengalski należy do gatunków zagrożonych wyginięciem.

Pierwsze momenty maluchów

Chociaż fotografia dzikich zwierząt jest niezwykle trudna na ich płochliwość, Torrest uchwycił moment, w którym jedno z małych tygrysiąt odpoczywa przy swojej matce. Ta ostatnia zaś bacznie obserwuje otoczenie, aby wychwycić każde ewentualne niebezpieczeństwo, jakie mogłoby zagrażać jej nowonarodzonym dzieciom.

Drugie zdjęcie jest nie mniej ciekawe od pierwszego. Łeb tygrysicy bengalskiej jest obrócony bokiem do fotografa, zaś ona sama zdaje się ziewać. Widać więc wyraźnie, że poród musiał być dla niej bardzo męczącym wydarzeniem. Wyprostowane uszy zwierzęcia pokazują jednak, że jest ono gotowe do niezbędnej obrony, gdyby ktoś zechciał zakłócić spokój jego lub młodych tygrysów.

Obraz
© © Jorge Torres / Agencja Forum

Dom dla ponad 650 gatunków

Jak informuje samo Narodowe Zoo Nikaragui w Managui, odwiedzający mogą w nim znaleźć ponad 650 różnych gatunków zwierząt. Chociaż większość gatunków jest dzika, opiekunowie często zajmują się także porzuconymi zwierzętami domowymi, takimi jak kurczaki, kaczki i gęsi. Poza nimi, na terenie zoo, znajdują się również piękne ogrody orchidei i motyli.

Jeżeli mamy w planach fotografię dzikich zwierząt pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności. W przeciwieństwie do naszych domowych pupili, nie możemy być pewni jak zareagują zwierzęta, które zobaczą nas z aparatem, starających się zrobić nam zdjęcie. Dlatego na pierwszym miejscu, planując tego rodzaju sesje, powinniśmy mieć zawsze własne bezpieczeństwo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)