Nowe oprogramowanie zwiększa możliwości Canona 5D Mark III
Ze zmian ucieszą się wszyscy użytkownicy Canona 5D Mark III, a szczególnie ci zajmujący się kręceniem filmów oraz fotografowaniem sportu i przyrody.
16.05.2013 | aktual.: 26.07.2022 20:16
Ze zmian ucieszą się wszyscy użytkownicy Canona 5D Mark III, a szczególnie ci zajmujący się kręceniem filmów oraz fotografowaniem sportu i przyrody.
Oprogramowanie wnosi kilka z pozoru drobnych usprawnień, które jednak docenią profesjonalni fotografowie i filmowcy. Należą do nich ulepszone funkcje kręcenia filmów i robienia zdjęć oraz wyższa wydajność autofokusu przy użyciu teleobiektywu.
Canon 5D Mark III ma wyjście HDMI, jednak dopiero po zainstalowaniu zaktualizowanego oprogramowania wewnętrznego uzyskuje się "czysty" sygnał z wyjścia HDMI. To rozwiązanie, na które czekały zwłaszcza osoby wykorzystujące lustrzanki w procesie produkcji kinowej i telewizyjnej.
Usprawnienia obejmują też przekazywanie kodów czasowych przez HDMI do zewnętrznej nagrywarki oraz możliwość synchronizowania początku i końca rejestrowania wideo z procesem nagrywania na zewnętrznym urządzeniu.
Soft pozwala też na wyprowadzanie obrazu w czasie rzeczywistym na zewnętrzne ekrany, co ułatwia monitorowanie filmu.
Ze zmian ucieszą się też fotografowie korzystający z długich teleobiektywów, używanych często przy fotografowaniu sportu czy przyrody. Nowe oprogramowanie zwiększa wydajność autofokusu podczas robienia zdjęć. Pozwala też na używanie centralnego, krzyżowego punktu ostrości przy maksymalnej przysłonie f/8. Takie wartości przysłony osiąga się zazwyczaj w przypadku korzystania z obiektywu z extenderem. Do tej pory AF w krzyżowym punkcie był dostępny tylko do przysłony f/5,6.
[solr id="fotoblogia-pl-64093" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1835,canon-eos-6d-test" _mphoto="canon-6d-studio-0147-640-14f7af9.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2865[/block]
Niestety, w informacji prasowej nie ma ani słowa o wprowadzeniu podświetlanych punktów AF w trybie AI Servio. Właśnie tego potrzebują fotografowie robiący zdjęcia w kiepskich warunkach oświetleniowych. To rozwiązanie zostało wprowadzone w listopadzie do Canona EOS-1DX wraz z premierą softu w wersji 1.1.1.
Oprogramowanie jest już dostępne na stronie http://software.canon-europe.com/.