Narciarstwo salonowe, czyli kreatywność podczas kwarantanny

Narciarstwo salonowe, czyli kreatywność podczas kwarantanny
Marcin Watemborski

08.04.2020 05:40, aktual.: 26.07.2022 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Philipp Klein Herrero jest miłośnikiem fotografii oraz narciarstwa. Przez kwarantannę związaną z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 niestety nie może poświęcić się w 100 proc. żadnej ze swoich pasji, ale znalazł na to rozwiązanie. Można powiedzieć, że wprowadził narciarstwo na salony, a przynajmniej na jeden.

Nuda i zamknięcie w domu to nieodłączne sprawy. O ile jak byliśmy dziećmi, książeczki z zabawami na deszczowe dni świetnie zdawały egzamin, ale teraz trzeba kombinować. Jak widać, sprzyja to kreatywności, czego przykładem jest film Philippa Kleina Herrero. Miłośnik narciarstwa i fotografii znalazł zabawny sposób na uwolnienie swojego twórczego umysłu.

Philipp wspomina, że tuż przed kwarantanną miał jechać z rodziną na narty – czekał na to cały rok. To miała być przygoda lata. Niestety los chciał inaczej i ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 narciarz i jego bliscy musieli odwołać wyjazd. Artysta wspomina, że nie mógł przestać myśleć o wyrwaniu się z domu, więc postanowił pójść na narty… do salonu.

Freeride Skiing at Home - A Ski Movie By Philipp Klein

Do nagrania swojej niesamowitej przygody wykorzystał parkiet, prześcieradło oraz kamerkę sportową GoPro Hero 7 Black przyczepioną do sufitu. Na filmiku nie zabrakło różnych akrobacji powietrznych i wylatywania przez okno. Przyznam szczerze, że nagranie Philippa naprawdę mnie rozbawiło.

Ten przykład świetnie obrazuje, jak duże pokłady kreatywności możemy w sobie odnaleźć przez zamknięcie w domu. Innym ciekawym sposobem na zabicie nudy jest odtwarzanie klasycznych dzieł sztuki lub popularnych memów. Na pewno będzie przy tym dużo śmiechu, a przy okazji może powstać fajny projekt do pokazania swoim znajomym. Najważniejsze jest to, by nie tracić dobrego humoru i pamiętać, że sytuacja jest przejściowa i na pewno za jakiś czas wszystko wróci do normy.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)