Obiektywy Sigmy z mocowaniem RF i Z powstaną? To możliwe!

Obiektywy Sigmy z mocowaniem RF i Z powstaną? To możliwe!
Marcin Watemborski

13.01.2021 08:57, aktual.: 13.01.2021 09:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezes firmy Sigma Kazuto Tamaki powiedział, że opracowanie ich obiektywów z mocowaniem Canon RF oraz Nikon Z jest prawdopodobne. Jednak musza zostać spełnione pewne warunki.

Sigma jest jedną z czołowych firm na rynku fotograficznym, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości optyki. Póki co niestety nie są dostępne obiektywy tej marki z mocowaniem do korpusów bezlusterkowych systemu Canon EOS R (mocowanie Canon RF) ani Nikon Z. Nie jest wykluczone, że takowe powstaną niebawem.

Prezes Sigmy Kazuto Yamaki w rozmowie z ICAN zwrócił uwagę, że powstanie nowych wersji obiektywu jest uzależnione od stabilizacji rynku fotograficznego, który dostał w kość przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Oprócz szkieł z bagnetem Canon RF oraz Nikon Z, Sigma planuje pokazanie światu nowych konstrukcji optycznych oraz korpusów.

Interesujące wydaje się być podejście prezesa Sigmy, który powiedział, że najważniejsza jest pasja, a rozszerzenie natywnej oferty firmy (system Sigma fp) jest brane pod uwagę bez względu na koszt. Innymi słowy – szkła do bezlusterkowców mogą powstać nawet w tym roku, ale priorytetem Sigmy jest rozwój własnej marki. Nie wiadomo dokładnie, jaka będzie strategia rozwoju firmy w nadchodzącym czasie, ale można wnioskować, że to czas najwyższy na podkreślenie jej wagi na rynku nie tylko optyki, ale również samych korpusów.

Kazuto Yamaki tłumaczy nacisk na prace nad nowymi aparatami względami sentymentalnymi. Wspomina o marzeniu jego ojca, który chciał, by Sigma była firmą produkującą korpusy, a nie tylko obiektywy. Biorąc pod uwagę to, że matryce Faveon niespecjalnie przyjęły się wśród użytkowników, może to stanowić niemałe wyzwanie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)