Od lat widywał to niezwykłe zwierzę. W końcu udało mu się zrobić zdjęcie

Od lat widywał to niezwykłe zwierzę. W końcu udało mu się zrobić zdjęcie
Źródło zdjęć: © fot. Adam Malczyk
Klaudia Stawska

09.03.2021 07:16, aktual.: 26.07.2022 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Leśniczemu dopiero po latach udało się sfotografować niezwykłego mieszkańca poddębickich lasów. To bardzo rzadki okaz tzw. leucystycznej sarny.

Sarna albinos to bardzo rzadki widok, ale leśniczy Adam Malczyk od lat widywał tego niezwykłego mieszkańca lasów. Długo zajęło mu zdobycie dowodów, ale w końcu udało się sfotografować niezwykłe zwierze, a fotografia została udostępniona na Twitterze Lasów Państwowych.

Albinizm niezwykle rzadko występuje u ssaków z rodziny jeleniowatych, zwłaszcza u saren. Jednak takie przypadki są od czasu do czasu widywane w Polsce, np. na Lubelszczyźnie. Ponieważ cecha ta jest dziedziczona recesywnie, możliwe, że sarna w poddębickim lesie jest jedynym takim przypadkiem, ale może również przekazać gen swoim potomkom.

Jeśli szukacie innych niezwykłych zwierząt, to zobaczcie fascynujące fotografie majestatycznych słoni lub pułapkę fotograficzną, która zarejestrowała niecodzienne gatunki ptaków. Wspominaliśmy również ostatnio o kluczu lecących ptaków, które ułożyły się w kształt… lecącego ptaka. Te zdjęcia naprawdę zapierają dech w piersiach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)