Katalog aparatów fotograficznychOlympus Stylus 1
Olympus Stylus 1
Olympus Stylus 1
  • Rodzaj: Aparat kompaktowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 3968 x 2976 px
  • Rozdzielczość matrycy: 12 Mpix
  • Rozmiar matrycy: 7.44 x 5.58 mm
Ocena użytkowników
5.038 ocen
Twoja ocena

Aparat kompaktowy Olympus Stylus 1 nawiązuje stylem do modeli analogowych. Do jego budowy zostały wykorzystane stopy magnezu oraz plastik. Model wyróżnia się wygodną obsługą i wysokiej klasy wizjerem elektronicznym, choć może rozczarować niezbyt zwinnym autofokusem.

Olympus Stylus 1 – design

Jedną z najciekawszych kwestii, jeśli chodzi o model Olympus Stylus 1, jest jego wygląd. W ostatnim czasie modny stał się powrót do stylistyki retro, z tym że z technologią cyfrową. Producent kompaktu przed jego premierą zdążył wypuścić na rynek już dwie linie tego typu sprzętu, w tym Olympus PEN i Olympus OM-D. Od poprzedników Olympus Stylus 1 różni niewymienny obiektyw, a także mniejsza matryca.

Bryła i obsługa kompaktu Olympus Stylus 1 pozwalają na łatwe wykonywanie zdjęć i zarządzanie urządzeniem. Poręczny jest przede wszystkim wyraźnie zarysowany uchwyt, ale ogromną zaletę aparatu stanowi także dedykowany pierścień na obiektywie. Aparat posiada również dwa funkcjonalne przyciski Fn1 oraz Fn2 ułatwiające pracę ze sprzętem, a także przycisk nagrywania. Na tylnej ścianie Olympusa Stylusa 1 znajduje się m.in. dotykowy wyświetlacz LCD, który można odchylić w celu dopasowania kąta jego nachylenia do pozycji użytkownika.

Model kompaktu Olympus Stylus 1 jest niewielki, a wręcz kieszonkowy, dlatego jego transport nie sprawi użytkownikowi kłopotu. Dużym plusem aparatu jest bardzo pojemna bateria, a także wbudowana łączność Wi-Fi i moduł NFC, które ułatwiają szybkie przesyłanie danych na inne urządzenia elektryczne.

Olympus Stylus 1 – zdjęcia

Model Olympus Stylus 1 docenią osoby, dla których ważne jest doświetlenie scen. Pozwala bowiem na zastosowanie zewnętrznej lampy błyskowej montowanej przy aparacie lub stojącej, zarządzanej bezprzewodowo. Dodatkowym atutem jest również możliwość manualnego sterowania lampą. Kompakt został wyposażony w szereg filtrów cyfrowych ułatwiających modyfikację zdjęć. Autofokus Olympusa Stylusa 1 jest nieco ospały, ale ma 25 punktów, do których można zaliczyć pojedynczy, ciągły, wykrywania twarzy, śledzenia oraz Live View.

Aparat wyposażono w zoom optyczny 10,7x oraz dedykowany tryb macro. Rozdzielczość matrycy BSI-CMOS wynosi 12 Mpix. Jakość zdjęć wykonywanych aparatem Olympus Stylus 1 jest w pełni zadowalająca z racji zastosowania świetnie działających algorytmów odszumiajacych.

Olympus Stylus 1 – cena

Kupno Olympusa Stylusa 1 będzie wiązało się z wydatkiem rzędu 2100 zł – 2200 zł. W porównaniu do modeli innych marek, stawianych na tej samej półce pod względem jakości i funkcjonalności, będzie to około 300 zł lub 400 zł drożej. Rywalami Olympusa Stylusa 1 na rynku są między innymi Canon G16 i Nikon P7800.

Dane techniczne
ProducentOlympus
RodzajAparat kompaktowy
Bagnet
Nośniki zapisuSD
Data premiery2013
Cena w dniu premiery$699
Olympus Stylus 1 - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Olympus Stylus 1
Artykuły o Olympus Stylus 1