Katalog aparatów fotograficznychOlympus Stylus 1s
Olympus Stylus 1s
Olympus Stylus 1s
  • Rodzaj: Aparat kompaktowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 3968 x 2976 px
  • Rozdzielczość matrycy: 12 Mpix
  • Rozmiar matrycy: 7.44 x 5.58 mm
Ocena użytkowników
3.950 ocen
Twoja ocena

Zaawansowany aparat kompaktowy Olympus Stylus 1S to model uzupełniony o kilka usprawnień w stosunku do starszego brata Stylusa 1.

Superzoom klasy premium Olympus Stylus 1S na rynku pojawił się w 2015 roku.

Olympus Stylus 1S – matryca i wydajność

Sensor zastosowany w modelu Olympus Stylus 1S to 12-megapikselowa matryca BSI CMOS osiągająca czułość ISO z przedziału 100–12800. Producent wykorzystał procesor TruePic VI, który umożliwia m.in. wykonywanie zdjęć w trybie seryjnym z prędkością 7 kl./s (pojemność bufora to 200 zdjęć). Autofocus Stylusa 1S ma 35 punktów, jest wspomagany przez wbudowaną diodę, a także obsługuje tryby takie jak pojedynczy, ciągły i śledzący.

Wydajność akumulatora tego kompaktu to blisko 450 zdjęć na jednym ładowaniu. Zdjęcia zapisywane są na kartach SD, ale Stylus 1S jest też kompatybilny z UHS-I oraz Eye-Fi.

Olympus Stylus 1S – obiektyw

Obiektyw Stylusa 1S o ogniskowych 22,4 mm – 510 mm pozwala na uzyskanie 10,7-krotnego zoomu optycznego. Jasność przysłony wynosi f/2,8. Opcjonalnie możemy skorzystać również z telekonwertera 1.7x. Na kompaktowy format urządzania korzystnie wpływa fakt, że obiektyw w pełni chowa się w obudowie.

Olympus Stylus 1S – obudowa

Korpus Olympusa Stylus 1S to solidna, metalowa konstrukcja, która na myśl przywodzi raczej bezlusterkowca niż aparat kompaktowy. W porównaniu do modelu Olympus Stylus 1 zmodyfikowano nieco obudowę, ulepszając wykończenie i zmieniając tekstury w taki sposób, by poprawić pewność uchwytu i ergonomię pracy z aparatem 1S. Do dyspozycji mamy wbudowaną lampę błyskową typu pop-up, gorącą stopkę i wyjście statywowe. Waga aparatu z baterią i kartą wynosi 402 g.

Olympus Stylus 1S – ekran i wizjer

Wyświetlacz tego kompaktu Olympusa to odchylany ekran LCD z interfejsem dotykowym oraz 15-stopniową regulacją jasności. Poza wyświetlacze użytkownik może też pracować z wizjerem elektronicznym z czujnikiem oka pozwalającym na jego automatyczną detekcję; pokrycie kadru jest stuprocentowe, a rozdzielczość wizjera wynosi 1,44 mln pikseli.

Olympus Stylus 1S – funkcje

Aparatem Olympus Stylus 1S można nagrywać filmy Full HD (30p), rejestrować filmy poklatkowe, robić zdjęcia z interwałem czasowym, a także korzystać ze zdalnego zwalniania migawki (dzięki aplikacji OI.Share) i funkcji focus peaking w trybie Live View. Do dyspozycji mamy też wbudowany moduł Wi-Fi, który pozwala na bezprzewodową łączność z siecią.

Olympus Stylus 1S – dla kogo?

Olympus Stylus 1S to zaawansowany kompakt i flagowy sprzęt producenta skierowany do zaawansowanych amatorów. Aparat może też konkurować z amatorskimi lustrzankami, jeśli użytkownikowi zależy na mobilności i zwiększonej wygodzie przenoszenia sprzętu fotograficznego.

Olympus Stylus 1S – cena

W dniu polskiej premiery cena kompaktu premium Olympus Stylus 1S wyniosła ok. 2150 zł.

Dane techniczne
ProducentOlympus
RodzajAparat kompaktowy
Bagnet
Nośniki zapisuSD
Data premiery2015
Cena w dniu premiery$699
Olympus Stylus 1s - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Olympus Stylus 1s
Artykuły o Olympus Stylus 1s