Katalog aparatów fotograficznychOlympus OM-D E-M10 II
Olympus OM‑D E‑M10 II
Olympus OM-D E-M10 II
  • Rodzaj: Aparat bezlusterkowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 4608 x 3456 px
  • Rozdzielczość matrycy: 16 Mpix
  • Rozmiar matrycy: MFT (17.3 x 13 mm)
Ocena użytkowników
4.326 ocen
Twoja ocena

Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M10 II to usprawniona wersja aparatu Olympus OM-D E-M10, w stosunku do którego wprowadzono pewne zmiany sprzętowe i konstrukcyjne. Nowszy Olympus OM-D E-M10 Mark II trafił na polski rynek jesienią 2015 roku.

Olympus OM-D E-M10 II – matryca i wydajność

Główne elementy układu odpowiadającego za działanie aparatu Olympus OM-D E-M10 II to matryca 4/3 LiveMOS z 5-osiowym systemem stabilizacji obrazu oraz procesor TruePic VII. Czułość ISO matrycy to ISO 200–25600, przy czym mamy też opcję skorzystania z ekwiwalentu czułości ISO 100. Wydajność trybu seryjnego osiąga dobry wynik 8,5 kl./s przy buforze zdjęć w formacie RAW o pojemności do 22 klatek. Bezlusterkowiec korzysta z szybkiego, 81-polowego autofocusu opartego o detekcję kontrastu – ostrzenie trwa ok. 0,5 s.

Akumulator litowo-jonowy wykorzystany w tym aparacie pozwala na wykonanie ok. 320 zdjęć na jednym ładowaniu. Pliki zapiszemy w formacie JPEG lub RAW na karcie w formacie SD, również takiej korzystającej z łączności UHS-I/II.

Olympus OM-D E-M10 II – budowa

Korpus Olympusa OM-D E-M10 II to solidna, metalowa konstrukcja z elementami z tworzywa sztucznego – całość waży 390 g z kartą pamięci i akumulatorem, nawiązuje też do stylistyki retro. W porównaniu do poprzednika body modelu OM-D E-M10 poddano pewnym modyfikacjom, gdyż zdecydowano się na poprawienie kształtu gripu i umieszczenie na tylnej ściance wygodniejszego oparcia dla kciuka. Zmieniono też część elementów sterujących, otrzymujemy więc m.in. dodatkowy przycisk funkcyjny, koła nastaw i koło trybów usytuowanie z prawej strony wizjera, a także inaczej wyglądający joystick. Obudowa tego Olympusa nie została uszczelniona. Aparat E-M10 II dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i srebrnym.

Model OM-D E-M10 II otrzymał wbudowaną lampę błyskową, wykonany w technologii OLED wizjer elektroniczny, a także odchylany wyświetlacz z dotykowym interfejsem. Ekran LCD możemy odchylać do góry oraz w dół, samodzielnie ustawimy jego jasność i temperaturę barwową, wybierzemy też kolorystykę naturalną lub żywe barwy.

Olympus OM-D E-M10 II – funkcje

Zasługujące na uwagę funkcje, które producenty zaimplementował w Olympusie OM-D E-M10 II to łączność bezprzewodowa Wi-Fi, nagrywanie filmów w jakości Full HD, robienie zdjęć HDR czy wielokrotna ekspozycja. Możemy też rejestrować filmy poklatkowe w rozdzielczości 4K, użyć elektronicznej poziomicy, funkcji focus-peaking, kompresji wewnątrzklatkowej i filtrów artystycznych. Do dyspozycji jest też dobrze sprawdzający się system czyszczenia matrycy.

Olympus OM-D E-M10 II – dla kogo?

Aparat bezlusterkowy Olympus OM-D E-M10 II to sprzęt odpowiedni dla bardziej wymagających amatorów fotografowania, którym zależy na aparacie o solidnym korpusie, funkcjonalnych trybach i wygodnej obsłudze. Użytkownik otrzymuje też możliwość pracy z szerokim asortymentem obiektywów Mikro Cztery Trzecie dostarczanych przez markę Olympus.

Olympus OM-D E-M10 II – cena

W dniu premiery cena korpusu bezlusterkowca Olympus OM-D E-M10 II wyniosła na polskim rynku 2599 zł.

Dane techniczne
ProducentOlympus
RodzajAparat bezlusterkowy
BagnetMikro Cztery Trzecie (MFT)
Nośniki zapisuSD
Data premiery2015
Cena w dniu premiery$799
Olympus OM-D E-M10 II - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Olympus OM-D E-M10 II
Artykuły o Olympus OM-D E-M10 II