OnePlus i Hasselblad nawiązują długoterminową współpracę

OnePlus i Hasselblad nawiązują długoterminową współpracę
Marcin Watemborski

08.03.2021 09:30, aktual.: 06.03.2024 22:28

Producent smartfonów, firma OnePlus, zapowiedział, że zainwestuje w najbliższych 3 latach 150 milionów dolarów w rozwój fotografii mobilnej. Na dodatek nie będzie w tym sam, ponieważ jego towarzyszem została legenda wśród producentów aparatów fotograficznych – firma Hasselblad. Co z tego wyjdzie?

Przez najbliższe 3 lata OnePlus i Hasselblad będą wspólnymi siłami pracować nad rozwojem fotografii mobilnej i obliczeniowej. OnePlus przeznaczy na ten cel 150 milionów dolarów. Zadaniem Hasselblada będzie opracowanie nowej generacji modułów aparatów w smartfonach, które znajdziemy w przyszłych flagowcach OnePlus. Pierwszym smartfonem z aparatami szwedzkiej legendy będzie model OnePlus 9.

Wygoda użytkownika zawsze była dla nas bardzo ważna. W tym roku, wspólnie z Hasselblad, pionierem wśród producentów aparatów fotograficznych, rozpoczynamy nowy etap, który ma na celu poprawienie komfortu korzystania z aparatu w smartfonie. Jestem przekonany, że dzięki najwyższej klasy sprzętowi OnePlus oraz bogatej wiedzy Hasselblad w dziedzinie fotografii tradycyjnej, seria OnePlus 9 będzie dużym krokiem naprzód w kierunku dostarczenia użytkownikom aparatu klasy premium.

Produkty Hasselblada od lat są cenione za niezawodność i świetną jakość obrazu. Dzięki temu, szwedzka firma stałą się legendą wśród producentów aparatów fotograficznych. W połączeniu z ponadczasowym wzornictwem, aparaty marki Hasselblad niejako są "fotograficzną biżuterią" segmentu premium.

Współpraca Hasselblada i OnePlus ma bazować na kilku ważnych aspektach. Są to:

  • Usprawnienie oprogramowania
  • Dostrajanie kolorów
  • Kalibracja matryc
  • Poprawa komfortu użytkowania
  • Poprawa jakości aparatu w perspektywie długoterminowej

Tryb Hasselblad Pro w smartfonie OnePlus 9 przeniesie użytkownika na kompletnie inny poziom doświadczeń fotograficznych. Każdy z tym urządzeniem w ręce będzie mógł ustawić wartość ISO, ostrość, czas naświetlania, balans bieli i wiele więcej. Pojawi się również możliwość zapisu zdjęć jako 12-bitowe pliki RAW. Hasselblad obiecuje naturalne odwzorowanie kolorów, znane z innych aparatów tej marki.

Obraz

Premiera OnePlus 9, czyli pierwszego smartfona z aparatem Hasselblada oraz sensorem Sony IMX789, odbędzie się 23 marca 2021 roku. Układ kamery na tyle smartfona umożliwi zapisywanie 12-bitowych RAW-ów, nagrywanie wideo HDR, obsługę rozdzielczości 4K/120p oraz 8K/30p.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)