Katalog aparatów fotograficznychPanasonic Lumix DMC-G7
Panasonic Lumix DMC-G7
Panasonic Lumix DMC-G7
  • Rodzaj: Aparat bezlusterkowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 4592 x 3448 px
  • Rozdzielczość matrycy: 16 Mpix
  • Rozmiar matrycy: MFT (17.3 x 13 mm)
Ocena użytkowników
5.032 oceny
Twoja ocena

Panasonic Lumix DMC-G7 to bezlusterkowiec z 2015 roku, który na rynek wkroczył jako następca modelu Panasonic Lumix G6 (2013). Aparat należy do linii G, a więc pierwszej serii bezlusterkowców od tego producenta.

Panasonic Lumix DMC-G7 – matryca i wydajność

Bezlusterkowiec Lumix DMC-G7 wykorzystuje 16-megapikselową matrycę Cztery Trzecie o czułości z przedziału ISO 200–25600 z możliwością rozszerzenia dolnej granicy do ISO 100. Sprawną pracę i dobrą celność systemu AF zapewnia za to procesor Venus Engine, który zapewnia też dobrą wydajność trybu seryjnego. Korzystając z migawki mechanicznej, zrobimy zdjęcia seryjne przy 8 kl./s, a stosując migawkę elektroniczną – 10 kl./s. Bufor pozwala na zapis w jednej serii 100 zdjęć JPEG lub 13 fotografii w formacie RAW. Dodatkową opcją jest też wykonywanie serii zdjęć w 4K.

Zrobione Panasonikiem Lumix DMC-G7 zdjęcia zapiszemy na karcie pamięci SD – na jednym ładowaniu akumulatora uzyskamy do ok. 360 ujęć.

Panasonic Lumix DMC-G7 – budowa

Lumix G7 to bezlusterkowiec Panasonika z niższej półki, co widać chociażby po obudowie – mimo że poszczególne elementy są odpowiednio spasowane, a całość prezentuje się dobrze, obudowa Lumiksa DMC-G7 została wykonana z tworzyw sztucznych. Uchwyt w tym modelu jest głęboki, a przednią ściankę i część tylnej pokrywa chropowate tworzywo. Waga korpusu DMC-G7 z kartą pamięci oraz akumulatorem to 410 g.

Producent wyposażył aparat w wizjer elektroniczny o powiększeniu 1,4x i rozdzielczości 2,36 Mpix, a także w dobrej jakości wyświetlacz pozwalający na regulowanie kontrastu, jasności i kolorystyki. Zaletą ekranu LCD jest też konstrukcja umożliwiająca jego odchylanie i obracanie. Panasonic Lumix DMC-G7 otrzymał też wbudowaną lampę błyskową (pop-up).

Panasonic Lumix DMC-G7 – funkcje

Wśród funkcji modelu Lumix DMC-G7, które wyróżniają go na tle innych bezlusterkowców z tego segmentu, znajdziemy opcję nagrywania filmów w 4K i całkiem rozbudowany tryb filmowania. Poza tym skorzystamy z trybu fotografowania HDR, funkcji focus-peaking, elektronicznej migawki czy filtrów.

Aparat Panasonic Lumix DMC-G7 pozwala też na skorzystanie z łączności bezprzewodowej w postaci wbudowanego modułu Wi-Fi.

Panasonic Lumix DMC-G7 – dla kogo?

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix DMC-G7 może stanowić alternatywę dla lustrzanek cyfrowych z segmentu entry-level – aparat jest lekki, oferuje dobrą jakość zdjęć i sporo przydatnych trybów fotografowania i nagrywania.

Panasonic Lumix DMC-G7 – cena

W dniu premiery cena Panasonika Lumix DMC-G7 wyniosła 799 dolarów za zestaw z dołączonym obiektywem 14-42mm (ok. 3000 zł na polskim rynku). Decydując się na obiektyw14-140mm, za cały zestaw przyszłoby nam zapłacić 1099 dolarów.

Dane techniczne
ProducentPanasonic
RodzajAparat bezlusterkowy
BagnetMikro Cztery Trzecie (MFT)
Nośniki zapisuSD
Data premiery2015
Cena w dniu premiery$799 (zestaw z obiektywem 14-42mm), $1099 (z obiektywem 14-140mm)
Panasonic Lumix DMC-G7 - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Panasonic Lumix DMC-G7
Artykuły o Panasonic Lumix DMC-G7