Portret Audrey Hepburn ląduje na aukcji w Warszawie

Portret Audrey Hepburn ląduje na aukcji w Warszawie

Portret Audrey Hepburn ląduje na aukcji w Warszawie
Źródło zdjęć: © © Douglas Kirkland
Marcin Watemborski
29.03.2020 06:51, aktualizacja: 26.07.2022 14:57

Audrey Hepburn to wcielenie kobiecości z lat 60. XX wieku. Jej urodę znają wszyscy. Była jedną z bardziej cenionych aktorek Złotej Ery Hollywood. 2 kwietnia na aukcji w DESA Unicum będzie można kupić jeden z portretów duetu: Audrey Hepburn i Douglasa Kirklanda

Douglas Kirkland zasłynął sesją zdjęciową, którą zrobił Marilyn Monroe na łóżku dla magazynu* ”Life”*. Jego prace stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych portretów jasnowłosej piękności. Gdy Audrey Hepburn zbliżała się do 40-tki, odwiedziła Kirklanda w jego studio, w ubraniach typowych dla lat 60. XX wieku. Artysta uwiecznił jej zalotne spojrzenie, które przeszło do historii. Właśnie ten kadr trafi na aukcję ”Fotografia Kolekcjonerska: Sławy, Gwiazd, Osobowości”, która odbędzie się 2 kwietnia w DESA Unicum w Warszawie (ul. Piękna 1A), o godzinie 20:00.

Przed obiektywem Douglasa Kirklanda stawały również takie sławy, jak: Marlene Dietrich czy Coco Chanel. Oprócz portretu Hepburn, na aukcji pojawi się również inne zdjęcia z jego portfolio - kadry z Brigitte Bardot, Naomi Campbell. Nie zabraknie również fotografii innych ikon popkultury, w tym portretu młodej Kate Moss autorstwa Petera Lindbergha czy Karla Lagerfelda, uchwyconego podczas jednego z pokazów przez Guya Marineau. Ofertę wzbogacą wizerunki Claudii Schiffer czy Catherine Deneuve.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Druga część aukcji będzie dotyczyła klasyki i awangardy. Zobaczymy tam zdjęcia Nan Gildin, Teresy Tyszkiewicz, Tadeusza Rolke oraz Ewy Partum. Aukcja ”Fotografia Kolekcjonerska: Klasyka i Awangarda Artystyczna” odbędzie się o 2 kwietnia, o godz. 19:00 w DESA Unicum.

Więcej informacji znajdziecie na stronie DESA.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)