Poznajesz tych prezydentów USA? Tak by wyglądali, gdyby żyli w dzisiejszych czasach

Poznajesz tych prezydentów USA? Tak by wyglądali, gdyby żyli w dzisiejszych czasach

Poznajesz tych prezydentów USA? Tak by wyglądali, gdyby żyli w dzisiejszych czasach
Marcin Watemborski
12.05.2021 12:54, aktualizacja: 12.05.2021 14:55

Oficjalne zdjęcia prezydentów Stanów Zjednoczonych przeważnie są wykonywane na tle Białego Domu lub flagi. Niedawno zwracaliśmy uwagę na nowe zdjęcie Joe Bidena, porównując je do poprzednich prezydentów. Ci dwaj panowie jednak nie mogli mieć tak współczesnych zdjęć.

Na tych zdjęciach, a raczej fotorealistycznych grafikach możecie zobaczyć dwóch znanych prezydentów USA. Są to: Jerzy Waszyngton oraz Abraham Lincoln. W ich czasach moda na podobizny była zupełnie inna, nie wspominając już o samej technologii.

W XVIII wieku, gdy Jerzy Waszyngton sprawował urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, fotografia po prostu nie istniała. Pierwsze zdjęcie zostało wykonane przez Josepha Nicephore’a Niepce’a dopiero w 1826 roku, a w późniejszych latach udoskonalona przez Daguerre’a oraz Foxa Talbota.

Jedno z najbardziej znanych zdjeć Abrahama Lincolna wykonane zostało kilka miesięcy przed jego śmiercią.
Jedno z najbardziej znanych zdjeć Abrahama Lincolna wykonane zostało kilka miesięcy przed jego śmiercią.© © WikiCommons

Abraham Lincoln natomiast załapał się na wiele zdjęć, ponieważ objął on urząd prezydenta USA dopiero w 1861 roku, gdy technika fotograficzna nabierała rozpędu. Jednym z najbardziej znanych portretów tego polityka jest zdjęcie pochodzące z lutego 1865 roku – kilka miesięcy przed śmiercią.

Na Reddicie furorę zrobiły grafiki autorstwa użytkownika KingBaboon97, który wziął się na poważnie za dostosowanie wizerunków wspomnianych prezydentów do współczesnych czasów. Jako bazowy obraz dla portretu Waszyngtona, grafikowi służyło zdjęcie Rogera Williamsa, a wzbogaciły go twarze aktorów Michaela Douglasa oraz Glenna Close’a. Połączenie wyszło bardzo interesująco.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)