Nikon po raz kolejny w tarapatach: komunkacja przez Wi-Fi nie działa z urządzeniami Apple

Nikon po raz kolejny w tarapatach: komunkacja przez Wi‑Fi nie działa z urządzeniami Apple

Nikon D500
Nikon D500
Źródło zdjęć: © © JK
Marcin Falana
17.06.2016 11:27, aktualizacja: 26.07.2022 19:00

Nikon, mimo premier ciekawych aparatów, ostatnio coraz częściej wpada w kłopoty. Tym razem chodzi o wprowadzanie klientów w błąd odnośnie funkcjonalności Wi-Fi.

Firmy fotograficzne w różny sposób starają się wyciągnąć od nas, pasjonatów fotografii, pieniądze. Jednym z nich jest sztuczne ograniczenie funkcjonalności, mimo że aparat mógłby coś robić - nie robi tego, bo jest to zarezerwowane dla wyższego albo niższego modelu.

Podobnie wygląda sytuacja z funkcjonalnością Wi-Fi, a właściwie bezprzewodową komunikacją w Nikonie D500. Niemiecki użytkownik modelu D500 Andreas V zarzuca Nikonowi, że wprowadza klientów w błąd, obiecując w reklamie i oznaczeniach na pudełku pełną funkcjonalność Wi-Fi i kompatybilność z produktami Apple.

W rzeczywistości D500 używa komunikacji przez Bluetooth za pomocą aplikacji SnapBridge, która jest dostępna tylko na Androida, a nie przez Wi-Fi, jak ma to miejsce w innych modelach, jak D7100 czy D750. Jeżeli chcemy korzystać tylko z Wi-Fi, musimy się zaopatrzyć w adapter Wi-Fi WT-7, ale chyba nie po to kupujemy aparat za 10 000 zł.

Co więcej Andreas twierdzi, że niezależni eksperci zapewnili go, że pełna funkcjonalność Wi-Fi w D500 jest możliwa po niedużym uaktualnieniu oprogramowania, który taki koncern jak Nikon mógłby zrobić w dosłownie jeden dzień.

Jego skarga dotyczy braku funkcjonalności, która jest reklamowana. Andreas uważa, że materiały promocyjne i opakowanie aparatu mogą wprowadzić użytkowników w błąd. Poza tym wytyka, że aplikacja SnapBridge będzie dostępna na iOS dopiero w sierpniu.

Co sądzicie o takim postępowaniu firm fotograficznych? Czy mieliście kiedyś podobne doświadczenia?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)