Rodzina robiła zdjęcia na torach. Cudem wszyscy uszli z życiem

Rodzina robiła zdjęcia na torach. Cudem wszyscy uszli z życiem
Marcin Watemborski

26.02.2020 10:32, aktual.: 26.07.2022 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od zawsze mówię, ze zdjęcia na torach kolejowy to bardzo zły pomysł. Pomijając kwestie zrzutu nieczystości na tory, to przecież po prostu niebezpieczne! Przekonała się o tym rodzina, z poniższego filmiku. Niewiele brakowało, by ktoś przypłacił ten pomysł życiem.

Filmik, który widzicie poniżej, został nagrany w okolicy Greencastle (Filadelfia, USA), ale jest bardzo uniwersalny. Na całym świecie pociągi stanowią takie samo zagrożenie. Jakiś czas temu widziałem film, na którym pewna kobieta mało co nie została wciągnięta pod pociąg, a innym razem pisałem o śmierci nastolatka przez brak wyobraźni.

Bohaterami nagrania jest rodzina składająca się z 7 osób – rodziców oraz 5 dzieci - oraz fotograf. Na filmie widać jak wszyscy beztrosko robią sobie zdjęcia i skaczą po torach. To kompletny brak instynktu samozachowawczego. W pewnym momencie widać, że w ich kierunku zbliża się pociąg. Dopiero gdy był naprawdę blisko, wszyscy uciekli. Całe szczęście nic się nikomu nie stało. Zajście nagrała kamera przemysłowa miejscowej kolei.

Family on Tracks Barely Escapes Fast Moving Train! Greencastle, PA

W takich przypadkach nietrudno o nieszczęście. Naprawdę wystarczy trochę pomyśleć i po prostu zrezygnować z sesji na torach kolejowych. Nigdy nie zrozumiem, co ludzie widzą w podobnej scenerii. Gdyby to jeszcze było zabytkowe miejsce, to może miałoby sens, ale są też granice. Tutaj przypomina mi się kolejna historia, o której było bardzo głośno w Polsce – ludzie nagminnie robili sobie zdjęcia w różnych pozach na torach kolejowych prowadzących do Auschwitz, co spotkało się z apelem władz muzeum o zaprzestanie takich działań.

Podsumowując – tory kolejowe nie są bezpieczne, sceneria nie jest atrakcyjna i nie warto narażać swojego zdrowia lub nawet życia dla kilku zdjęć. Gdyby przyszło wam do głowy (a mam nadzieję, że nie) zrobienie zdjęć na torach, może warto przejść się 50 metrów dalej i znaleźć inne atrakcyjne miejsce.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)