Rusza Letni Festiwal Fotograficzny Photo Summer Day. Jakub Kaźmierczyk jednym z prowadzących warsztaty

Rusza Letni Festiwal Fotograficzny Photo Summer Day. Jakub Kaźmierczyk jednym z prowadzących warsztaty
Źródło zdjęć: © © Jakub Kaźmierczyk
Redakcja Fotoblogia.pl

16.08.2016 08:59, aktual.: 26.07.2022 18:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Fotografii zapraszamy na Letni Festiwal Fotograficzny Photo Summer Day. Wśród wielu wykładowców swój udział będzie mieć także nasz redaktor - Jakub Kaźmierczyk.

Jakub Kaźmierczyk wraz z Marcinem Woźniakiem z Quadralite poprowadzą warsztaty praktyczne „Strobist - portret w plenerze”.

„Wspólnie z Marcinem Woźniakiem pokażemy co mogą zdziałać lampy błyskowe wykorzystane w plenerze. Podzielimy się z Wami wiedzą na temat systemów TTL i HSS, a także wytłumaczymy skąd biorą się czarne pasy na zdjęciach kiedy zostaje przekroczony czas synchronizacji. Towarzyszyć nam będą dwie sympatyczne modelki, a każdy z uczestników będzie miał okazję zrobić zdjęcia z wykorzystaniem lampy Quadralite Atlas 600".

W trakcie szóstej edycji Festiwalu Fotograficznego organizowanego przez Jurajską Grupę Fotograficzną wraz z Hotelem Fajkier pojawiają się znane nazwiska świata fotografii, pasjonaci fotografii oraz największe marki związane ze sprzętem. W tym roku będą to: Canon, Olympus, Fujifilm, Sony, Manfrotto, Quadralite, Tokina, Hoya, Genesis, Next77, Eizo, NEC, Foto 7, Fotonova, Spider Holster oraz X-rite. Patronem medialnym wydarzenia jest Fotoblogia.pl.

Tegoroczny Photo Summer Day rozpocznie się w najbliższy, weekendowy piątek, o godzinie 18:00 w Hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej. Temat przewodni to „W stronę światła" i obejmuje on fotografię krajobrazową, podwodną, portretową oraz astrofotografię.

Obraz

W ciągu trzech dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez uznanych fotografów i szkoleniowców. Już w piątek uczestnicy spotkają się z astrofotografią Karola Wójcickiego " Z głową w gwiazdach" oraz z "Barwami Jurajskich nocy" Jakuba Krawczyka. Po części teoretycznej uczestnicy wybiorą się w Jurajskie szlaki na cześć praktyczną.

W sobotę uczestnicy zostaną podzieleni na mniejsze grupy i spotkają się m.in.: ze wspomnianymi Marcinem Woźniakiem i Jakubem Kaźmierczykiem w sesji plenerowej z błyskiem, Jackiem Boneckim w studiu Fujifilm, Rafałem Dąbrowskim i Przemysławem Jakubczykiem w warsztatach podwodnych. Wieczorem zaplanowane jest spotkanie z Panem Tomaszem Tomaszewskim. W niedzielę od rana spotykamy się na wykładach praktycznych: obróbka fotograficzna z Piotrem Wróblewskim z Foto Plusa oraz podsumowanie i ocena prac z Festiwalu przez Jacka Boneckiego. Dla uczestników przewidziane są także wydruki fotograficzne oraz kalibracja monitorów. Firma Fotonowa jak corocznie przygotowuje specjalne miejsce do czyszczenia matryc.

Letni Festiwal Fotograficzny PHOTO SUMMER DAY to świetna okazja do spotkania się w jednym miejscu z tyloma tak znamienitymi nazwiskami fotograficznymi oraz wystawcami.

Organizatorzy PHOTO SUMMER DAY:

„Nowatorskie rozwiązania organizacyjne pozwalają uczestnikom na maksymalne wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prelegentów przez pracę w małych grupach. Po raz kolejny chcemy zaskoczyć uczestników niecodziennymi aranżacjami planów zdjęciowych".

Zapraszamy do udziału i rejestracji oraz dołączenia do wydarzenia na Facebook, gdzie będziecie na bieżąco informowani o tym, co będzie się działo na Festiwalu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)