Samsung rezygnuje z tanich kompaktów na rzecz bezlusterkowców

Samsung NX1000
Samsung NX1000
Krzysztof Basel

12.05.2012 08:00, aktual.: 26.07.2022 20:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakiś czas temu Olympus zapowiadał, że niebawem rynek opanują aparaty kompaktowe z wymienną optyką. Teraz w kierunku bezlusterkowców skłania się koreański gigant.

Jakiś czas temu Olympus zapowiadał, że niebawem rynek opanują aparaty kompaktowe z wymienną optyką. Teraz w kierunku bezlusterkowców skłania się koreański gigant.

Firma Olympus jest jednym z przodowników w branży bezlusterkowców i upatruje w nich przyszłości rynku aparatów fotograficznych:

Ponad 2 lata temu mówiłem, że klasyczne lustrzanki cyfrowe znikną z rynku za 10 lat. Teraz wiem, że się myliłem. To stanie się o wiele szybciej – powiedział prezes Olympus Polska Krzysztof Trześniowski, rozpoczynając prezentację nowego flagowego bezlusterkowca Olympus OM-D.

Według najnowszego raportu nieco ponad 20% klientów w Europie, wybierając aparat z wymienną optyką, sięga po bezlusterkowca. Wbrew opinii wielu ich sprzedaż błyskawicznie rośnie, w Japonii sięgając nawet 50% swojej kategorii rynku.

Najwidoczniej ten trend zauważają włodarze marki Samsung. Firma chce zdecydowanie obniżyć liczbę produkowanych tanich kompaktów właśnie na rzecz wysokiej klasy bezlusterkowców.

Obecnie udział Samsunga w rynku bezlusterkowców wynosi ok. 5%, jednak szef działu fotograficznego koreańskiego giganta Han Myoung-sup jest optymistą:

Chcemy zostać największym sprzedawcą bezlusterkowców w 2015 roku z ponad 20-procentowym udziałem w rynku.

Firma już rozpoczęła przystosowanie swojej fabryki w Chinach do nowych planów. Czyżby słowa prezesa Olympus Polska spełniły się nie tylko w przypadku lustrzanek? Jestem bardzo ciekawy rozwoju tej nowej klasy aparatów.

Źródło: The VergeWSJ

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)