Sztuczna inteligencja pomyliła na zdjęciu kobietę z samochodem. Wystawiła mandat

Sztuczna inteligencja pomyliła na zdjęciu kobietę z samochodem. Wystawiła mandat

David Knight nie spodziewał się takiego mandatu
David Knight nie spodziewał się takiego mandatu
Źródło zdjęć: © Kerry Davies via Daily Mail
Karolina Kowasz
20.10.2021 09:43, aktualizacja: 26.07.2022 14:20

Sztuczna inteligencja czasem zawodzi, szczególnie, gdy mowa o rozpoznawaniu obiektów znajdujących się na zdjęciach. Czasami potrafi doprowadzić to do zabawnych pomyłek, jak w przypadku mandatu, który dostał David Knight.

Jak donosi serwis Daily Mail, pan Knight otrzymał pewnego dnia pocztą mandat za jazdę buspasem w Bath. Chociaż od razu wiedział, że musiało dojść do pomyłki, postanowił sprawdzić informacje przedstawione w dowodach.

To nie był samochód

Na mandacie ze zdjęciem pokazującym jazdę po buspasie, powinien znajdować się jego samochód. Co ciekawe, fotografia nie przestawiała żadnego pojazdu. Fotografia zaskoczyła więc go całkowicie, szczególnie, gdy przyjrzał się jej dokładniej.

Fotografia mandatu
Fotografia mandatu© Kerry Davies via Daily Mail

Zdjęcie z mandatu przedstawiało kobietę idącą pasem autobusowym z napisem KNITTER na koszulce. Wygląda więc na to, że sztuczna inteligencja pomyliła wspomniany nadruk ze spersonalizowaną tablicą rejestracyjną Volkswagena van pana Knighta – KN19TER. W zaistniałej sytuacji, właściciel pojazdu postanowił skontaktować się z urzędnikami i poinformować ich o tej pomyłce.

Kobieta z niefortunnym napisem na koszulce
Kobieta z niefortunnym napisem na koszulce© Kerry Davies via Daily Mail

Oczywiście mandat został anulowany, a urzędnicy poinformowani o zaistniałej sytuacji nie mogli powstrzymać łez ze śmiechu. Nie da się jednak ukryć, że tego rodzaju problem powinien zostać wzięty w sytuacji przez osoby zarządzające systemami wykrywania wykroczeń na drogach. Najwyraźniej konieczne byłoby częstsze weryfikowanie zgłoszeń sztucznej inteligencji przez żywego człowieka.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)