Sprzętowe nowości tygodnia (23-29.11)

Sprzętowe nowości tygodnia (23‑29.11)

Sprzętowe podsumowanie tygodnia 23-29.11
Sprzętowe podsumowanie tygodnia 23-29.11
Mateusz Gołąb
30.11.2009 00:00, aktualizacja: 02.08.2022 09:35

Zapraszam na rzut oka na cały zeszły tydzień i wspominki, co tam nowego pojawiło się w sprzęcie foto i okolicach.

Panasonic pokazał nam swoje nowe dyski ADA, czyli Advanced Disk for Archive. Przeznaczone są generalnie dla branży medycznej i przechowywania ważnych danych ale patrząc na swoje niezbyt odpowiedzialne podejście do archiwizacji danych czuję, że ADA może pomóc także fotografom.

Co do samego Panasonika, to pojawiał się on w zeszłym tygodniu kilka razy - głównie z okazji testowania przez Krzyśka Lumixa GF-1. Z fanfarami pojawiła się trzecia i jak obiecuje autor ostatnia, część testu tego bardzo ciekawego aparatu. Przy okazji informowaliśmy również o wypuszczeniu przez firmę aktualizacji firmware w GF-1 i kilku obiektywach Panasonica.

Swego czasu testowaliśmy również Nikona Coolpix S1000pj z wbudowanym projektorem i jeśli zastanawialiście się po co w aparacie wbudowany projektor, to już nie musicie. Japończycy już się dowiedzieli i mogą Wam pokazać, a efekt jest lepszy niż spodziewałem się po wstępie do występu i co tu dużo mówić, podobało mi się:

HELICOPTER BOYZ IN YOMIURI LAND

Ze zwariowanych pomysłów z branż foto trzeba wspomnieć koncepcyjny aparat NOVA. Coś wyjątkowo nieporęcznego, co trzeba zobaczyć aby wiedzieć jaką drogą rozwoju nie podążać. Dizajnerzy z Coroflot, nie podążajcie tą drogą.

Nova DSLR - koncepcja
Nova DSLR - koncepcja

Poza odjechanymi rzeczami, możecie się jeszcze zainteresować czymś bardziej klasycznym:

Miłego powrotu do rzeczywistości w poniedziałek rano...

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)