"Tania" karta CFexpress marki ProGrade niebawem pojawi się na rynku

"Tania" karta CFexpress marki ProGrade niebawem pojawi się na rynku21.09.2021 10:17
"Tania" karta CFexpress marki ProGrade niebawem pojawi się na rynku

Karty pamięci typu CFexpress typu A są bardzo drogie. Firma ProGrade przedstawiła właśnie swoją nową pozycję w portfolio, która może przypaść do gustu tym, którzy chcą wiele za... mniej. Bo trudne jest tę kartę nazwać tanią mimo wszystko.

Marka ProGrade pokazała światu swoją najnowszą linię kart CFexpress typu A o nazwie Cobalt. Karty będą oferowały prędkość zapisu równą 700 MB/s oraz odczyt na poziomie 800 MB/s. Jak na tę klasę kart pamięci – nie są drogie, ogólnie jednak patrząc – tanio nie będzie.

Karty CFexpress to standard, który dopiero się przyjmuje. Nośniki są mniejsze i szybsze niż karty SD dotychczasowo wiodące prym. Coraz więcej nowych korpusów jest wyposażonych w podwójny slot kart pamięci, by obsługiwać oba popularne typy. Wystarczy rzucić okiem choćby na Sony A1 czy Canona EOS R3.

Według informacji producenta, nowe karty CFexpress ProGrade typu A z serii Cobalt mają pozwolić na zapisywanie filmów w rozdzielczości 8K i formacie ProRes. Przynajmniej w teorii, bo gwarantowana prędkość zapisu to co najmniej 400 MB/s i może dojść do 700 MB/s.

Teraz czas na smutne wieści, czyli cenę. Póki co, na rynek wejdzie jedna karta o pojemności 160 GB, a jej cena wynosiła będzie 330 dolarów, czyli ok. 1300 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)