"Tania" karta CFexpress marki ProGrade niebawem pojawi się na rynku

"Tania" karta CFexpress marki ProGrade niebawem pojawi się na rynku

"Tania" karta CFexpress marki ProGrade niebawem pojawi się na rynku
Marcin Watemborski
21.09.2021 10:17, aktualizacja: 21.09.2021 12:17

Karty pamięci typu CFexpress typu A są bardzo drogie. Firma ProGrade przedstawiła właśnie swoją nową pozycję w portfolio, która może przypaść do gustu tym, którzy chcą wiele za... mniej. Bo trudne jest tę kartę nazwać tanią mimo wszystko.

Marka ProGrade pokazała światu swoją najnowszą linię kart CFexpress typu A o nazwie Cobalt. Karty będą oferowały prędkość zapisu równą 700 MB/s oraz odczyt na poziomie 800 MB/s. Jak na tę klasę kart pamięci – nie są drogie, ogólnie jednak patrząc – tanio nie będzie.

Karty CFexpress to standard, który dopiero się przyjmuje. Nośniki są mniejsze i szybsze niż karty SD dotychczasowo wiodące prym. Coraz więcej nowych korpusów jest wyposażonych w podwójny slot kart pamięci, by obsługiwać oba popularne typy. Wystarczy rzucić okiem choćby na Sony A1 czy Canona EOS R3.

Według informacji producenta, nowe karty CFexpress ProGrade typu A z serii Cobalt mają pozwolić na zapisywanie filmów w rozdzielczości 8K i formacie ProRes. Przynajmniej w teorii, bo gwarantowana prędkość zapisu to co najmniej 400 MB/s i może dojść do 700 MB/s.

Teraz czas na smutne wieści, czyli cenę. Póki co, na rynek wejdzie jedna karta o pojemności 160 GB, a jej cena wynosiła będzie 330 dolarów, czyli ok. 1300 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)