Tokina zaprezentuje 5 nowych obiektywów z mocowaniem Sony E

Tokina zaprezentuje 5 nowych obiektywów z mocowaniem Sony E

Tokina zaprezentuje 5 nowych obiektywów z mocowaniem Sony E
Marcin Watemborski
09.03.2020 09:47, aktualizacja: 09.03.2020 10:47

Rynek obiektywów do bezlusterkowców, produkowanych przez niezależne firmy prężnie się rozwija. Jeszcze w tym roku będziemy mogli zobaczyć aż 5 nowych obiektywów Tokina do z mocowaniem Sony E. Będzie w tym budżetowe szkło 50 mm oraz 35 mm do pełnej klatki.

Tokina nie zapomina o bezlusterkowcach z matrycą APS-C i zapowiada 3 obiektywy, które mają pojawić się latem 2020 roku. Będą to: 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 oraz 56 mm f/1.4. Wszystkie mają być skorygowane do pracy z korpusami o matrycy mniejszej niż pełna klatka, jak: Sony a6100 czy Sony A6600. Jasne obiektywy dadzą pole widzenia zbliżone do obiektywów o ogniskowych: 35 mm, 50 mm oraz 85 mm na matrycy Full Frame. Dzięki dużemu otworowi względnemu przysłony, użytkownik będzie mógł uzyskać malowniczo rozmyte tło.

To naprawdę świetny krok, zwłaszcza, że wspomniane długości ogniskowe są najpopularniej stosowanymi przez użytkowników na świecie. Większość z nich jednak inwestuje w duże konstrukcje pełnoklatkowe, które są też znacznie droższe i nie są skorygowane względem dystorsji do pracy z korpusami APS-C. Dobrze, że Tokina dba o tych, którzy nie potrzebują wielkich szkieł za miliony monet. Co ciekawe, firma Viltrox ogłosiła prace nad obiektywami o takich samych parametrach i wizualnie bardzo podobnych.

Obraz

Pozostałe 2 obiektywy, również stałoogniskowe, to 35 mm f/1.8 oraz 50 mm f/1.8, przeznaczone do korpusów z sensorami pełnoklatkowymi, jak Sony A7 III, Sony A7R IV czy Sony A9 II. Oczywiście w przypadku Sony, będzie można je podłączyć do korpusów APS-C, ale warto wziąć pod uwagę jednak to, że powstaną obiektywy dedykowane do mniejszych matryc. Mamy szczerą nadzieję, że 35-tka oraz ”nifty fifty” od Tokiny będą wyróżniały się nie tylko jakością, ale i ceną, a przynajmniej, ze będą (znacznie) tańsze od systemowych rozwiązań.

Oprócz obiektywów z mocowaniem Sony E, pojawi się długo-oczekiwany szerokokątny zoom do lustrzanek APS-C Canona i Nikona – Tokina 11-20 mm f/2.8. Ten obiektyw pojawi się latem 2020 roku, lecz producent nie podaje konkretnej daty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)