Ujął magię gwiazd, niemal latając wśród nich. Thomas Pesquet ponownie zachwyca

Ujął magię gwiazd, niemal latając wśród nich. Thomas Pesquet ponownie zachwyca
Marcin Watemborski

09.11.2021 08:23, aktual.: 09.11.2021 09:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Thomas Pesquet to po prostu człowiek sukcesu. Nie tylko jest astronautą, przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale również niezłym fotografem. Jego najnowszy film pokatkowy pokazuje piękno gwiazd, jakiego nie zna nikt z nas. Ten widok jest wręcz hipnotyzujący.

Oprócz zajmowania się swoją regularną pracą na ISS, Thomas Pesquet robił mnóstwo zdjęć, co jest jego dodatkowym zadaniem. Możliwość orbitowania wokół Ziemi jest niepowtarzalną okazją do ukazania kosmosu, jakiego nikt na planecie nie widział. Astronauta skierował obiektyw swojego aparatu w bezkresną czerń przestrzeni pozaziemskiej, by pokazać piękno gwiazd.

Film poklatkowy, który zarejestrował Pesquet, pokazuje nie tylko fragment Międzynarodowej Stacji Kosmicznej czy Ziemi, ale magię tego, co wydaje się nam nieosiągalne. Na zjawiskowym timelapsie zobaczymy jak nasza planeta zmienia swoje położenie względem kosmosu, zaś gwiazdy wydają się bardzo statyczne.

Thomas wspomina, że film nie oddaje piękna tego, co widział na własne oczy. Dopiero, gdy te przyzwyczaiły się do panującej w kosmosie ciemności, mógł ujrzeć wiele więcej. Nagle przed jego oczami ukazały się tysiące jasnych gwiazd. Astronauta mówi, że tego widoku nie da się opisać w prosty sposób. Tym bardziej, że nagle wszystkie obiekty kosmiczne wydały się być na wyciągnięcie ręki.

Obecnie Pesquet jest już na Ziemi. Astronauta wyznał, że jego pobyt na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej był niezapomniany – z punktu widzenia naukowego, jak i fotograficznego. To wspomnienie będzie mu towarzyszyło na pewno do końca życia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)