Widok jeży włosy na głowie. Pioruny w Turcji wyglądają przerażająco

Burze w Turcji są w czerwcu wyjątkowo intensywne.
Burze w Turcji są w czerwcu wyjątkowo intensywne.
Źródło zdjęć: © YouTube | Ugur Ikizler
Marcin Watemborski

28.06.2023 12:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Turcja jest jednym z ulubionych miejsc urlopowych Polaków. Jednak warto wiedzieć, że nie zawsze jest tam idealna pogoda, czego dowodem jest ten film poklatkowy. Pioruny nad miastem Mudanya naprawdę wyglądają strasznie.

Film poklatkowy zarejestrował miłośnik fotografii i astronomii Ugur Ikizler. Pasjonat zaczął robić zdjęcia burzy nad miastem Mudanya w Turcji o godzinie 10:58. W ciągu niecałej godziny nad terem rozegrało się prawdziwe widowisko matki natury.

Burze w czerwcu występują w Turcji dość często i są intensywne. Mimo tego, że kraj jest lubiany przez Polaków ze względów ciepłego klimatu oraz przystępności cenowej, niekoniecznie jest dobrym wyborem na spędzenie urlopu. Takie sceny, jak ta widoczna powyżej, mogą skutecznie zepsuć wypoczynek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mimo tego, widok takie spektaklu piorunów jest niezwykły. Burze fascynują ludzi od zawsze – niektórzy gonią za nimi, inni wolą się ukryć. Teatr świateł jest dla nas tak atrakcyjny, że doszukujemy się go też na innych planetach, czego przykładem jest obserwacja zielonych piorunów występujących w wysokiej atmosferze Jowisza.

Jednym z naszych ulubionych łowców burz jest Mike Olbinski, któremu deszcz ani pioruny nie są straszne. W jego twórczości znajdziemy mnóstwo filmów poklatkowych oraz zdjęć, które wręcz zapierają dech w piersi. Olbinski przedstawia zjawiska atmosferyczne lepiej niż eksperci od efektów specjalnych z Hollywood. Jego obrazy są niezwykle trójwymiarowe i powstają bardzo blisko burz.

Warto zwrócić również uwagę na niesamowite chwile, które tworzą groźne wyładowania. Przypominamy wam o przypadku płonącego drzewa, ujętego idealnie w chwili uderzenia piorunu. Takie momenty zapamiętuje się na zawsze.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)