Wilczy Księżyc 2020: wasze zdjęcia

Wilczy Księżyc 2020: wasze zdjęcia

Wilczy Księżyc 2020: wasze zdjęcia
Źródło zdjęć: © © Małgorzata Galanciak / dziejesie.wp.pl
Justyna Kocur-Czarny
13.01.2020 12:47, aktualizacja: 26.07.2022 15:02

Za nami pierwsza pełnia Księżyca w tym roku, tradycyjnie nazywana wilczym księżycem. Nie wszędzie aura była sprzyjająca, ale mimo to niektórym udało się zrobić świetne zdjęcia nocne.

Pierwsza styczniowa pełnia jest nazywana Wilczym Księżycem. W tym czasie w roku głodne wilki podchodziły blisko ludzkich siedzib w poszukiwaniu jedzenia. W trakcie pełni, kiedy światło Księżyca ułatwiało zwierzętom polowania, słychać było charakterystyczne wycie.

W tym roku mogliśmy obok pełni zaobserwować dodatkowo zjawisko półcieniowego zaćmienia Księżyca. Ma ono miejsce, kiedy ziemski satelita znajdzie się w stożku cienia Ziemi. Nie jest ono tak spektakularne jak całkowite zaćmienie Księżyca.

Obraz
© © Dorota Anna/ [Facebook](https://www.facebook.com/fotoblogia/)

Zdjęcia zaćmienia Księżyca można wykonać praktycznie każdym aparatem fotograficznym, a nawet smartfonem. W przypadku tych ostatnich staje się to coraz bardziej prawdopodobne, dzięki zaawansowanym algorytmom przetwarzania obrazu oraz łączeniu wielu obiektywów, by uzyskać optyczny zoom. Więcej o tym jak sfotografować zaćmienie Księżyca możecie przeczytać w naszym poradniku. Poniżej prezentujemy zdjęcia, które udało wam się wykonać. Serdecznie gratulujemy efektów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)