Wszystkie bezlusterkowce Nikon Z otrzymają aktualizacje. Producent wie, co jest ważne

Wszystkie bezlusterkowce Nikon Z otrzymają aktualizacje. Producent wie, co jest ważne

Wszystkie bezlusterkowce Nikon Z otrzymają aktualizacje. Producent wie, co jest ważne
Marcin Watemborski
20.04.2021 08:52, aktualizacja: 22.04.2021 12:32

System Nikon Z stale się rozwija. Obecnie jest w nim 6 aparatów – 5 pełnoklatkowych oraz 1 APS-C. Producent wie, że liczy się wsparcie nie tylko dla najnowszych modeli, ale i starszych. Właśnie zapunktował sobie u użytkowników informacją o aktualizacjach oprogramowania wszystkich 6 korpusów.

W rodzinie Nikon Z znajdziemy obecnie 6 aparatów. Są to:

Do każdego z wyżej wymienionych modeli zostanie wypuszczona aktualizacja oprogramowania układowego. Producent informuje, że zmiany są niewielkie. W przypadku modeli Z50, Z6 oraz Z7 zostanie dodana funkcja zapamiętania ostatnio ustawionego punktu autofokusa, która automatycznie będzie na swoim miejscu, gdy ponownie włączymy aparat. Jedynie Z6 otrzyma opcję dodawania notatek głosowych, podobnie jak jest to zrobione we flagowej lustrzance cyfrowej Nikon D6.

Obraz

W Nikonie Z5 możemy spodziewać się poprawionego działania autofokusa w kiepskich warunkach oświetleniowych w połączeniu z funkcją Save Focus Position omawianej wyżej. Nikon Z6 II oraz Nikon Z7 II również mają mieć poprawione działanie układu automatycznego ustawiania ostrości – nie tylko w trudnych warunkach oświetleniowych, ale ogólnie. W przypadku wykorzystania zewnętrznej lampy błyskowej, ta będzie mogła posłużyć jako wsparcie AF.

Wszystkie aktualizacje zostaną opublikowane na stronie internetowej Nikona już 26 kwietnia 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)