Z angielskiej strony Sony znikają lustrzanki. Czy to koniec systemu?

Z angielskiej strony Sony znikają lustrzanki. Czy to koniec systemu?

Z angielskiej strony Sony znikają lustrzanki. Czy to koniec systemu?
Źródło zdjęć: © © JK
Marcin Watemborski
05.05.2021 06:27, aktualizacja: 05.05.2021 08:29

Niedawno pisaliśmy o tłumaczeniu Canona dotyczącego wycofania obiektywów do lustrzanek. Sony poszło o krok dalej – na ich angielskiej stronie nie znajdziemy ani jednego korpusu DSLR. Skąd ten ruch?

Sony Alpha Rumors poinformowało, że z angielskiej strony Sony zniknęły takie aparaty, jak: Sony A68, Sony A77 II czy Sony A99 II, jak też inne, które bazowały na mocowaniu Sony A (bagnet Sony E odnosi się tylko do bezlusterkowców). Podobno to nie wszystko. Lustrzanki cyfrowe Sony zaczęły znikać ze sklepów internetowych.

Właściwie taki ruch ze strony Sony, które buduje swoje imperium fotograficzne na kolejnych modelach bezlusterkowców, nie dziwi. W swojej aktualnej ofercie mają bezlusterkowce przeznaczone praktycznie dla każdego typu twórców – Sony A7C dla miłośników małego sprzętu i dronów, Sony A7R IV dla portrecistów i fotografów komercyjnych, Sony A7S III dla filmowców i twórców hybrydowych, Sony A7 III dla wszystkich, Sony A99 II dla fotoreporterów czy niedawno pokazany model Sony A1, czyli najmocniejszy bezlusterkowiec na rynku. Oprócz tego jest sporo ciekawych modeli z matrycą APS-C.

Na polskiej stronie Sony wciąż można znaleźć lustrzanki cyfrowe.
Na polskiej stronie Sony wciąż można znaleźć lustrzanki cyfrowe.

O dziwo sytuacja nie dotyczy to polskiej strony producenta sprzętu. Tam bez problemu znajdziemy wylistowane 4 lustrzanki cyfrowe – nawet bardzo wiekowy model Sony A58. Napisaliśmy do rzecznika firmy Sony z zapytaniem o przewidywane dalsze działania i czekamy na odpowiedź, którą podzielimy się z wami niezwłocznie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)