Zdumiewające zdjęcia nocnego nieba. Ten fotograf czaruje światłem

Zdumiewające zdjęcia nocnego nieba. Ten fotograf czaruje światłem
Źródło zdjęć: © © [Justin Ng](http://www.justinngphoto.com/)
Justyna Kocur-Czarny

19.12.2019 08:11, aktual.: 19.12.2019 09:11

Zainteresowanym astrofotografią Justina Ng raczej nie trzeba przedstawiać. Singapurski fotograf wykorzystuje w swoich pracach technikę ETTR, dzięki której robi zachwycające zdjęcia Drogi Mlecznej.

Justin jest samoukiem, który swoją przygodę z fotografią w 2010 roku. Szybko zwrócił na siebie uwagę, co zaowocowało publikacjami w międzynarodowych mediach, takich jak BBC, CNN czy National Geographic. Mieszkający w Singapurze fotograf zajmuje się fotografią ślubną, sportową oraz tworzeniem timelapsów. To się nazywa wielozadaniowość.

Jednak to właśnie astrofotografia przyniosła mu popularność. Do tego stopnia, że dziś organizuje warsztaty i wyprawy, na których uczy jak najlepiej wykonać zdjęcia nocnego nieba. Co ciekawe, zdjęcia gwiazd udaje mu się wykonać nawet w Singapurze, gdzie widoczność gwiazd jest ograniczona ze względu na zanieczyszczenie światłem.

Jedną z technik, którymi posługuje się Justin Ng jest ETTR czyli "Exposure To The Right". Najprościej mówiąc chodzi o to, żeby zdjęcie mocno prześwietlić, co skutkuje przesunięciem histogramu do prawej krawędzi. Po obróbce takiej fotografii można wyciągnąć z niego dane. Z odpowiednimi umiejętnościami daje to spektakularny efekt. Inną techniką stosowaną w astrofotografii jest długi czas naświetlania pozwalający na pokazanie na zdjęciu ruchu gwiazd. Jeśli podobają wam się prace Justina, koniecznie zajrzyjcie na jego Instagrama.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)