Flagowy model Sony A9 - zobacz, jak wygląda proces powstawania

Flagowy model Sony A9 - zobacz, jak wygląda proces powstawania

Montaż aparatów Sony w większości odbywa się ręcznie.
Montaż aparatów Sony w większości odbywa się ręcznie.
Marcin Falana
05.01.2018 13:12, aktualizacja: 26.07.2022 18:11

Razem z Photo Gear News zapraszamy na krótki filmik z wizyty dziennikarzy w fabryce w Tajlandii, gdzie składane są miedzy innymi bezlusterkowce Sony A9 i obiektywy GMaster oraz Zeiss. Jeśli jesteście ciekawi, jak powstają wasze aparaty - rzućcie na to okiem.

Sony A9 to pierwszy bezlusterkowiec, który spokojnie może konkurować z flagowymi lustrzankam Nikon D5 czy Canon 1DX Mark II. Zastanawialiście się, jak jest produkowany? Redaktorzy serwisu Photo Gear News mieli okazję odwiedzenia fabryki w Chonburi (Tajlandia), gdzie składane są między innymi bezlusterkowce Sony A9.

Sony A9 - We go inside the factory

Oczywiście dziennikarze nie mogli wejść do wszystkich zakamarków fabryki Sony w Chonburi, jednak to nikogo nie powinno dziwić. Japończycy, podobnie jak inne firmy zajmujące się elektroniką, mają urządzenia i rozwiązania, którymi nie chcą się chwalić przed całym światem. Jednak mimo to mamy wgląd w montaż bezlusterkowców Sony.

Fabryka w Chonburi znajduje się zaledwie 80 km od Bangkoku i działa przez 24 godziny na dobę. Zakład umieszczono w pobliżu portów i lotniska, co znacznie ułatwia transport części i gotowych produktów. W tej fabryce poza A9 składanych jest jeszcze kilka modeli aparatów i obiektywów z serii GMaster i Zeiss. Przedstawiciele niemieckiego producenta optyki regularnie odwiedzają zakład i sprawdzają czy trzyma zeissowskie standardy.

Obraz

Linia produkcyjna A9 przypomina trochę te znane z fabryk samochodów, tylko w mniejszej skali. Każdy pracownik ma jedno zadanie do wykonania przy składaniu A9, po jego wykonaniu aparat wędruje do następnej osoby na kolejnym stanowisku. Muszę przyznać, że spodziewałem się większego udziału robotów i automatyki, a na tym etapie za większość czynności odpowiedzialni są ludzie. Można śmiało powiedzieć, że aparaty są składane ręcznie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)