Były inżynier NASA zbudował budki fotograficzne dla wiewiórek. Wyszło świetnie!

Były inżynier NASA zbudował budki fotograficzne dla wiewiórek. Wyszło świetnie!

Były inżynier NASA zbudował budki fotograficzne dla wiewiórek. Wyszło świetnie!
Źródło zdjęć: © © Mark Rober
Marcin Watemborski
26.05.2020 09:48, aktualizacja: 26.05.2020 11:48

To jest zdecydowanie najlepszy pomysł, jaki widzieliśmy od dawna. Mark Rober, obecnie jutuber, niegdyś inżynier NASA, zrobił coś dla małych mieszkańców swojego ogrodu. Efektem toru przeszkód i budki fotograficznej są przeurocze i wesołe zdjęcia wiewiórek. To dopiero kreatywność!

Jestem pod wrażeniem tego, jak konieczność ograniczenia kontaktów międzyludzkich wpływa na kreatywność niektórych twórców. Całkiem niedawno pisałem o ślubie z klocków LEGO czy zapalonym narciarzu, który zrobił stok w salonie. Były też ciekawe eksperymenty Brendana Barry’ego z robieniem camera obscura z sypialni oraz aparatem z szopy na narzędzia. Mathieu Stern natomiast pokazał obiektyw z papieru toaletowego oraz inny – z klocków lego.

Mark Rober jak dla mnie przebija innych artystów na samym wstępie. Jego pomysłem było stworzenie toru przeszkód dla 4 wiewiórek o imionach: Rick, Marty, Frank i Phat Gus. W filmiku nazywa ich zawodnikami. Każdy z uczestników eksperymentu Marka musiał przejść przez specjalnie zaprojektowaną trasę – niektórzy bali się poszczególnych elementów, inni potrzebowali zachęty. Obserwowanie tych stworzeń musiało być niezłym ubawem!

Backyard Squirrel Maze 1.0- Ninja Warrior Course

Innym ciekawym zastosowaniem toru i fotograficznych pułapek jest pozwolenie ptakom na spokojnie poskubanie ziaren, gdy wiewiórki są zajęte. Podczas realizacji całego przedsięwzięcia, Mark zwrócił uwagę na wysokość poszczególnych przeszkód i umieścił je tak, by żadnemu zwierzęciu nie stała się krzywda. Nawet jeśli wiewiórka spadła z którejś z nich, mogła bez problemu wejść z powrotem.

Co ciekawe twórca całego przedsięwzięcia, Mark Rober, jest byłym inżynierem NASA i ma spore doświadczenie w projektowaniu różnych rzeczy. Podczas swojej przygody ze statkami kosmicznymi brał udział m.in. przy projektowaniu łazika Curiosity, który obecnie zajmuje się badaniem powierzchni Marsa.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)