Canon EOS R3: Pojawiają się pierwsze akcesoria dodatkowe. Wiemy, do czego służy nowa stopka

Canon EOS R3: Pojawiają się pierwsze akcesoria dodatkowe. Wiemy, do czego służy nowa stopka

Canon EOS R3: Pojawiają się pierwsze akcesoria dodatkowe. Wiemy, do czego służy nowa stopka
Marcin Watemborski
19.08.2021 08:35, aktualizacja: 19.08.2021 10:35

Canon EOS R3 ma zapewniać szereg usprawnień i nowych rozwiązań. O ile wiemy już dość sporo na temat jego specyfikacji, a nawet rozdzielczości matrycy, to dotychczas nie było informacji o funkcjonalności nowej gorącej stopki. Właśnie pojawiło się pierwsze nowe akcesorium, które tłumaczy bardzo wiele.

Gorąca stopka w modelu Canon EOS R3 nie będzie jedynie służyła do wyzwalania lampy błyskowej. Podobnie jak w wielu modelach bezlusterkowców dostępnych na rynku, jej zadaniem będzie łączenie korpusu z dodatkowymi akcesoriami i gadżetami. Canon właśnie zaprezentował pierwsze z nich.

Wraz z premierą profesjonalnej kamery Canon XF605 został zaprezentowany adapter mikrofonowy CA-XLR2d-C. Podobne rozwiązania pojawiły się wiele lat temu w systemie Sony, lecz Canon czegoś takiego jeszcze nie miał. Jak łatwo się domyślić, akcesorium służy do podpięcia profesjonalnych mikrofonów, które są wyposażone w złącze XLR (ale nie tylko).

Według oficjalnych informacji, adapter CA-XLR2d-C powstał przy współpracy z firmą TASCAM (ich logo widnieje na urządzeniu). Producent informuje, że akcesorium będzie pozwalało na bezprzewodową łączność z aparatem i przesyłanie sygnału audio, jak również bezprzewodowo będzie zasilało podłączony mikrofon prosto z aparatu. To ujawnia możliwości nowej gorącej stopki Canona.

Żeby nie było tak pięknie – Canon nie będzie miał nowego adaptera TASCAM na wyłączność. Powstanie on również w wersji do korpusów Fujifilm X-T4, Fujifilm X-S10 oraz niektórych modeli Nikona (nie podano, których).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)