Cascable Pro Webcam zamieni niemal każdy aparat w kamerkę internetową

Cascable Pro Webcam zamieni niemal każdy aparat w kamerkę internetową
Marcin Watemborski

16.07.2020 09:53, aktual.: 16.07.2020 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnio producenci różnych aparatów pokazują oprogramowanie, które pozwala podłączyć aparat do komputera przez kabel USB i korzystać jak z kamerki internetowej. Jeśli macie kilka różnych aparatów, możecie potrzebować kilku programów, chyba że sięgniecie po Cascable Pro Webcam.

Dotychczas zobaczyliśmy oprogramowanie zmieniające aparaty w kamerki internetowe od Canona, Fujifilm, Olympusa oraz Panasonika. Jest jednak tak, że te programy nie obsługują wszystkich aparatów lub mamy korpus innej firmy, np. Nikon lub Sony. Jak to rozwiązać, jeśli nie ma systemowego sposobu? Tu z pomocą przychodzi Cascable Pro Webcam.

Programiści Cascable pracują też nad ciekawymi rozwiązaniami, m.in. bezprzewodowej łączności, tetheringiem czy przesyłaniem obrazów na urządzenia z iOS lub komputery Apple. Najnowszym programem jest jednak Cascable Pro Webcam, czyli jak sama nazwa wskazuje – oprogramowanie, które zamieni wasz aparat w kamerkę internetową. Działa ona jedynie na komputerach z macOS.

Obraz

Korzystając z Casable Pro Webcam możecie podpiąć do komputera aparat Nikona, Canona, Fujifilm, Olympusa, Panasonika oraz Sony. Aplikacja obsługuje ponad 100 różnych aparatów, a co ciekawe – z niektórymi oferuje łączność bezprzewodową za pośrednictwem wbudowane w nie odbiornika Wi-Fi. Pełną listę wspieranych korpusów znajdziecie na stronie internetowej – zwróćcie uwagę, czy przy wybranym przez was aparacie jest zaznaczona opcja ”Control & Automation”.

Cascable Pro Webcam zostało sprawdzone w boju na przeglądarkach i następujących programach: Google Chrome, Microsoft Edge, Microsoft Teams, OBS Studio, Quicktime Player, Skype, Twitch Studio oraz Zoom. By sprawdzić działanie aplikacji, można ją ściągnąć za darmo w wersji testowej ze strony producenta, która jest ograniczona. Pełna wersja pojawi się 24 lipca 2020 roku i będzie kosztowała 40 dolarów w regularnej dystrybucji, a promocyjnej 30 dolarów.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)