Facebook: zdjęcie w tle, a jego proporcje. Aktualne rekomendacje

Facebook: zdjęcie w tle, a jego proporcje. Aktualne rekomendacje

Facebook: zdjęcie w tle - jakie proporcje? Podpowiadamy
Facebook: zdjęcie w tle - jakie proporcje? Podpowiadamy
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Paulina Gądowska
24.04.2020 11:32, aktualizacja: 28.04.2020 07:57

Facebook to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na rynku. Każdy, kto z niego korzysta, powinien znać aktualne Facebook zdjęcie w tle proporcje, które są często zmieniane. Oto najnowsze wymiary.

Fotografie zarówno profilowe, jak i ich tło są wizytówką naszych profili. Warto posiadając atrakcyjne zdjęcie i koniecznie dopasować jego wymiary do wymagań portalu. Jeśli chodzi o Facebook, zdjęcie w tle i proporcje, to wszystko zależy od konkretnej zakładki. Poniżej wytyczne związane z każdą z nich.

Jakie proporcje ma zdjęcie w tle na Facebooku?

Fotografia w tle funpage'u lub profilu posiada takie same rekomendowane wymiary: 1920x720 px. Z tym że korzystając z aplikacji np. na smartfonie, zostanie ona wykadrowana do rozmiaru 640x360 px. Musimy pamiętać więc, by nasze zdjęcie w tle miało przynajmniej 400 px szerokości. Warto wybierać grafiki o wyższej rozdzielczości, dzięki czemu niezależnie od urządzenia zawsze będą świetnie się prezentowały.

W przypadku formatu fotografii strona zaleca pliki sRGB lub JPG o wielkości maksymalnie do 100 kB. Jeśli posiadają one napis najlepiej wybrać plik PNG, które zapewniają mniejszą kompresję danych, a zdjęcie jest przez to wyraźniejsze. Stosowanie się do tych wytycznych z pewnością oszczędzi nam problemów z nieostrym lub wolno wyświetlającym się zdjęciem.

Tła grup i wydarzeń na Facebooku

Tworząc grupę, portal rekomenduje nam wymiary zdjęcia w tle 1640x856 px lub większe. Najważniejsze jest, by zachowały proporcje 1,91:1. Na fotografii istotny element powinien znajdować się na środku, gdyż miniatura grupy wyświetla ten fragment tła. Ponadto wyświetla się on jako ikona skrótu do grupy na urządzeniach mobilnych.

Tworząc wydarzenie na Facebooku, zdjęcie w tle powinno mieć format 1200x628 px. Korzystając z tego rozmiaru, nasza grafika zachowuje oryginalne proporcje i nie zostaje przycinana nawet po wyświetleniu w telefonie.

Jak wybrać zdjęcie w tle na Facebooku i dobrać jego proporcje są nam już znane. Zanim z nich skorzystamy, warto podkreślić walory fotografii, w czym może pomóc prosta edycja. Oto kilka poradników, które pomogą nam w korekcie:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)