Metoda na ciekawy portret przy użyciu lustrzanki, jasnego obiektywu i małej blendy

Portret wykonany przy użyciu obiektywu Tamron SP 45 mm f/1.8 VC USD, a także pełnoklatkowej lustrzanki i małej blendy.
Portret wykonany przy użyciu obiektywu Tamron SP 45 mm f/1.8 VC USD, a także pełnoklatkowej lustrzanki i małej blendy.
Źródło zdjęć: © © Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk

27.11.2015 14:35, aktual.: 20.07.2016 23:44

W tym wideoporadniku pokażemy, że zrobienie ciekawych, ładnych fotografii portretowych jest prostsze, niż może się wydawać. Bierzemy na warsztat tytułowy zestaw i sympatyczną modelkę. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami!

Od dłuższego czasu prosiliście nas o przygotowanie wideoporadników o samym robieniu zdjęć. Dziś prezentujemy Wam pierwszy z nich, w którym pokażemy krótką, jesienną sesję. Zaprosiliśmy do niej modelkę Klaudię, a zdjęcia realizowaliśmy przy pomocy pełnoklatkowej lustrzanki Canon EOS 5D Mark III, obiektywu Tamron SP 45 mm f/1.8 VC USD, a także niewielkiej blendy.

Pogoda na zdjęcia nie była wymarzona, ale w końcu mamy końcówkę listopada. To jednak nie przeszkodziło nam w zrobieniu krótkiej, 20 minutowej sesji w okolicach Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Podczas zdjęć wykorzystywałem srebrną część blendy, która odbija najwięcej światła, którego w pochmurny dzień było mało.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Po przyjściu ze zdjęć zabrałem się za postprodukcję. Wykonałem serię kolejnych kroków, które dokładnie opisywałem w poszczególnych wideoporadnikach. Zacząłem od wywołania RAW'a w Capture One, gdzie dokonałem przede wszystkim korekcji tonalnej, a także już na tym etapie dokonałem gradacji kolorystycznej. Dodatkowo delikatnie przyciemniłem tło, a następnymi krokami były:

Mam nadzieję, że poradnik przypadnie Wam do gustu. Już niebawem znowu zabierzemy Was na kolejną, krótką sesję. To co? Zmotywowani do działania?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)