Księżna Kate została fotografką? Zrobiła portret księżnej Kornwalii na okładkę magazynu

Księżna Kate została fotografką? Zrobiła portret księżnej Kornwalii na okładkę magazynu
Źródło zdjęć: © © Księżna Kate / Instagram
Marcin Watemborski

08.07.2022 09:40, aktual.: 08.07.2022 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografowanie członków brytyjskiej rodziny królewskiej już samo w sobie brzmi jak ogromne wyzwanie. Jeśli dodamy do tego robienie zdjęć swojej teściowej tak, by portret jej się podobał, mamy nie lada orzech od zgryzienia. Przed takim zadaniem stanęła Kate Middleton, księżna Cambridge.

Kate Middleton jest żoną księcia Williama. Jej teściami są: księżna Kornwalii oraz książę Walii i Edynburga Karol (syn królowej Elżbiety II). Jak się okazuje, członkini rodziny królewskiej spełnia się w fotografii. Ostatnio miała przyjemność zrealizować sesję matki swojego męża na potrzeby magazynu "Country Life".

Wygląda na to, że księżna Cambridge zna się na fotografii całkiem nieźle. Do realizacji swoich zdjęć użyła lustrzanki cyfrowej Canon EOS 5D Mark IV z obiektywem Canon EF 50 mm f/1.2. Jak podaje PetaPixel, księżna Kate biegle włada narzędziami w Adobe Photoshop i wie, jak fotografować w plikach RAW.

To konkretne zdjęcie ma parametry:

  • Czułość ISO: 320
  • Przysłona: f/2.8
  • Czas naświetlania: 1/800 s

Na okładce magazynu zobaczymy księżną Kamilę siedzącą na drewnianej ławeczce z koszem pełnym kwiatów. Na jej twarzy maluje się przyjazny uśmiech. Mimo centralnej kompozycji i filaru za postacią, ten portret jest dość przyjemny w odbiorze. Widać, że słońce chowające się za chmurami tamtego dnia było dość ostre, przez co księżna Kornwalii ma lekko przymrużone oczy.

Jeśli chodzi o karierę Kate Middleton jako fotografki, nie jest to nowość. Od 2019 roku jest ona patronką Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego. Tę funkcję sprawowała wcześniej Królowa Elżbieta. Na koncie księżnej Cambridge jest mnóstwo zdjęć dzieci jej i księcia Williama.

Księżna zna również się na sprzęcie i wybiera to, co jej najlepiej leży w ręce. Wcześniej korzystała z Canona PowerShot G12 do codziennych zdjęć, lustrzanek cyfrowych Canon EOS 5D Mark II oraz Mark IV, a niedawno przerzuciła się na bezlusterkowca z matrycą APS-C Fujifilm X-T3 z obiektywem Fujinon XF 23 mm f/1.4 R LM WR będący ekwiwalentem ogniskowej 35 mm dla pełnej klatki.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)