Najpopularniejsze w Polsce aplikacje do obrabiania zdjęć

Najpopularniejsze w Polsce aplikacje do obrabiania zdjęć

Najpopularniejsze w Polsce aplikacje do obrabiania zdjęć
Marcin Watemborski
17.11.2020 11:51, aktualizacja: 17.11.2020 13:46

Fotografia mobilna i obliczeniowa mają coraz więcej zwolenników, bo przecież co może być wygodniejszego niż dobry aparat, który mamy w kieszeni? Gdy już zrobimy zdjęcie, warto jest nad nim trochę popracować, a do tego przyda się rozbudowana aplikacja fotograficzna.

Każdy, kto myśli, że fotografia mobilna to nic poważnego, a tym bardziej popularnego, zdecydowanie musi spojrzeć na dane, które zaprezentowała ostatnio redakcja portalu dobreprogramy.pl. Według statystyk najpopularniejszych aplikacji mobilnych do edycji zdjęć jasno widać, że fotografowanie smartfonami jest bardzo powszechne – zwłaszcza, gdy zwrócimy uwagę na to, że przecież nie każdy obrabia fotki dodatkowymi programami.

Poniżej możecie zapoznać się z zestawieniem najpopularniejszych aplikacji fotograficznych w Polsce oraz ich zasięgami w postaci MRU, czyli miesięcznie aktywnych prawdziwych użytkowników. Ranking został oparty na danych firmy Gemius zebranych w październiku 2020 roku.

SnapSeed – 842 400 MRU

Za rozwój aplikacji SnapSeed odpowiada Google. To bardzo rozbudowany program, który umożliwia dość zaawansowaną obróbkę zdjęć. Jego ogromnym plusem jest to, że nie wymaga zakładania konta, ani logowania, a poza tym – jest bezpłatny.

Obraz

Cały proces edycji obrazu zaczyna się od zrobienia zdjęcia za pomocą aplikacji lub wgrania obrazu z biblioteki. Użytkownik ma do dyspozycji nie tylko podstawowe korekcje, jak balans bieli, jasność czy kontrast, ale całe spektrum rozbudowanych narzędzi, jak usuwanie niedoskonałości skóry czy przeróżne filtry kolorystyczne. Jest to jedna z nielicznych darmowych apek, które umożliwiają obróbkę plików RAW.

Na koniec procesu retuszu zdjęcia, można je zapisać w formie kopii lub nadpisać oryginalny plik. Istnieje też możliwość tworzenia własnych presetów, by szybko edytować kolejne obrazy z serii.

Snapseed jest dostępny dla systemu Android oraz iOS.

FaceApp – 898 128 MRU

Pamiętacie modę na wrzucanie zdjęć, na których widać, jak będziemy wyglądać na starość? A może dodatkowy hollywoodzki uśmiech lub mniej zmarszczek? Nic prostszego! Wszystkim zajmie się FaceApp, czyli program, który przerabia selfie w ciekawy sposób.

Obraz

Przed skorzystaniem z aplikacji należy zrobić selfie. Zostanie ono wysłane na serwery aplikacji, a sztuczna inteligencja zajmie się przerobieniem zdjęć. W ten sposób zmienimy naszą mimikę, postarzymy się lub odmłodzimy, zmienimy tło, dodamy uśmiech, sprawdzimy nowe fryzury czy zarost. W wielu przypadkach efekt wygląda dość realistycznie!

Aplikacja FaceApp jest dostępna na iOS oraz Androida.

PicsArt Photo Studio – 1 482 624 MRU

PicsArt Photo Studio to rozbudowana aplikacja mobilna do obróbki zdjęć i edycji grafiki. Nie zabrakło w niej aspektu społecznościowego – użytkownicy mogą wrzucać swoją twórczość na serwery i brać udział w konkursach.

Obraz

Aplikacja PicsArt Photo Studio umożliwia nie tylko robienie zdjęć i przeglądanie biblioteki, ale również podziwianie prac innych artystów. Wrzucanie efektów na zdjęcia, tworzenie kolarzy czy rysowanie jest banalnie proste dzięki odpowiednim opcjom. Jeśli nie wystarczają wam wbudowane w bezpłatną wersję funkcje, możecie przejść do sklepu, gdzie dodatkowe efekty można dokupić za niewielką opłatą.

Moto Camera 2 – 1 357 560 MRU

Mimo tego, że zasięg aplikacji jest II pod względem ilości użytkowników, to nie wrzucamy jej do TOP-ki. Powód? Jest to aplikacja działająca jedynie na smartfonach marki Motorola z systemem Android.

Obraz

Zadaniem Moto Camera 2 jest rozszerzenie działania standardowych aplikacji fotograficznych w smartfonach Motorola. Dzięki połączeniu ze Zdjęciami Google można bez problemu synchronizować zawartość urządzenia z chmurą.

Moto Camera 2 ma kilka ciekawych funkcji, jak "Najlepsze zdjęcie". W tym trybie smartfon wykona kilka zdjęć przed wciśnięciem spustu migawki i zrzuci je do buforu, po czym zaprezentuje nam to, które sztuczna inteligencja uzna za najlepsze. Jeśli wasza Motorola ma co najmniej 2 aparaty, będziecie mogli skorzystać z trybu portretowego i malowniczo rozmyć tło. Istnieje też opcja skanowania kodów QR oraz używania Obiektywu Google z jego funkcjami.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)