Nikon Z9 nadchodzi. Pojawił się pierwszy zwiastun, który pokazuje ciekawą funkcję

Nikon Z9 nadchodzi. Pojawił się pierwszy zwiastun, który pokazuje ciekawą funkcję

Nikon Z9 nadchodzi. Pojawił się pierwszy zwiastun, który pokazuje ciekawą funkcję
Marcin Watemborski
06.10.2021 09:45, aktualizacja: 06.10.2021 12:07

Widzieliśmy już Sony A1, pojawił się też Canon EOS R3, a na Nikona Z9 jeszcze czekamy. Póki co, znamy wygląd aparatu, ale o jego funkcjach i ergonomii trudno było cokolwiek powiedzieć. Aż do teraz. Zwiastun pokazuje ciekawą rzecz.

Nikon Z9 ma być flagowym modelem bezlusterkowca. Na 30-sekundowym filmiku zobaczymy, jak sprawdza się podczas modowej sesji fotograficznej. Sugeruje to, że korpus nada się do fotografii reklamowej, komercyjnej i portretowej, przez co możemy domyślać się, że rozdzielczość matrycy będzie większa w porównaniu do podstawowego bezlusterkowca tego producenta, czyli modelu Nikon Z6 II.

Nie brakuje tez zbliżenia na ekran LCD. Pokazane są jego ruchy w górę, dół oraz na bok – zupełnie jak w aparatach marki Fujifilm. Niestety ci, którzy mieli nadzieję, na obracany ekran, podobnie jak w Sony czy Canonie, muszą obejść się smakiem. W tle słychać dźwięk migawki, który nie jest najszybszy – miejmy nadzieję, że nie zwiastuje to wolnego trybu seryjnego korpusu.

Z 9 is Coming - Teaser 1

Według dotychczas potwierdzonych informacji, Nikon Z9 ma mieć nową matrycę w technologii stacked CMOS, nowy procesor przetwarzania obrazu oraz będzie mógł kręcić wideo w rozdzielczości 8K. Ptaszki ćwierkają, że pełnoklatkowa matryca ma mieć rozdzielczość 45 Mpix. Pojawiły się też doniesienia wspominające o niesamowitej prędkości rejestrowania zdjęć seryjnych – między 120, a 160 kl./s, co przy obecnie dostępnym sprzęcie innych producentów zdaje się być absurdalne.

Póki co, nie wiemy, kiedy Nikon Z9 pojawi się na rynku.

Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)