Photokina 2020 odwołana przez koronawirusa. Odbędzie się w maju 2022 roku
Photokina 2020 aż do teraz miała odbyć się w maju tego roku. Były to ostatnie targi, które nie zostały odwołane przez epidemię koronawirusa SARS-CoV-2, ale i na nie przyszedł czas. Organizatorzy oficjalnie poinformowali o tym, że tegoroczna impreza się nie odbędzie.
19.03.2020 | aktual.: 19.03.2020 08:16
Targi Photokina to największa europejska impreza poświęcona producentom sprzętu fotograficznego. Początkowo miała odbyć się w dniach 27-30 maja 2020 roku w Kolonii. Koelnmesse GmbH, organizator targów poinformował o odwołaniu wydarzenia i przełożeniu dopiero na rok 2022.
Powód anulowania imprezy jest oczywisty – pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, który rozprzestrzenił się praktycznie na całą Europę. W Polsce mamy obecnie 287 potwierdzonych zachorowań, co właściwie nie jest najgorszym wynikiem, zwłaszcza patrząc na Niemcy, gdzie jest potwierdzone aż 12 327 przypadków. Szczerze mówiąc cieszę się, że Koenlmesse poszli po rozum do głowy i postanowili nie narażać wystawców i odwiedzających. Kai Hillebrandt z Photo Industry Association w swojej wypowiedzi oficjalnie poparł decyzję organizatorów.
Impreza obędzie się dopiero za kolejne 2 lata, zgodnie z cyklem organizowania targów Phtokina. Koenlmesse poinformowało, że wstępnym terminem wydarzenia Photokina 2022 jest 18-21 maja 2022 roku.
Odwołanie targów Photokina 2020 jest obecnie chyba ostatnią informacją o odwołaniu tak dużych światowych wydarzeń. Dotychczas informowaliśmy o anulowaniu The Photography Show, NAB 2020 oraz CP+, jak również kilku sympozjów, w tym Adobe Summit.
COVID-19 - Środki bezpieczeństwa
W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.