Pixlr Express - co to? Poradnik dla początkujących użytkowników

Pixlr Express - co to? Poradnik dla początkujących użytkowników

Wyjaśniamy co to jest Pixlr Express i jak z niego korzystać
Wyjaśniamy co to jest Pixlr Express i jak z niego korzystać
Źródło zdjęć: © fot. unsplash
Paulina Gądowska
13.08.2020 11:34, aktualizacja: 13.08.2020 13:34

Zastanawiasz się, jak i gdzie edytować swoje zdjęcia? Zanim wybierzesz płatne programy, warto poznać Pixlr Express. Oto kilka informacji dotyczących jednej z najpopularniejszych aplikacji na świecie.

Pixlr Express - co to i do czego służy?

Pixlr Express to darmowa aplikacja internetowa do edycji zdjęć cyfrowych. Jest ceniona zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów, a jej podobieństwo do programu Adobe Photoshop, sprawia, że łatwo się z niej korzysta. Warto jednak nadmienić, że Pixlr Express i Photoshopa nie mają ze sobą żadnego oficjalnego związku. Twórcą narzędzia jest firma Autodesk, która dodatkowo ma w swojej ofercie aplikację na smartfony Pixlr-o-matic.

Pixlr Express - podstawowe funkcje

Dzięki czytelnemu i intuicyjnemu interfejsowi nawet laik w edycji zdjęć, jest w stanie szybko go opanować. Pixlr Express posiada zarówno opcję modyfikacji gotowych zdjęć, jak i pracę od podstaw przy tworzeniu grafik. Znajdziemy tu narzędzia służące do podstawowego retuszu, jak zmiany rozmiaru obrazu czy usuwaniu z niego zbędnych elementów np. tła lub efektu czerwonych oczu.

Poza tym Pixlr Express pozwala również dodawać zdjęciom i obrazom rozmaite filtry, ramki i efekty graficzne. Bez trudu możemy również zrobić kolaż, powiększyć lub pomniejszych zdjęcie rysować na nim czy dodawać napisy.

Pixlr Express
Pixlr Express© archiwum prywatne

Pixlr Express dla profesjonalistów?

Ponadto aplikacja posiada również opcje takie jak wyostrzenie zdjęć, nakładanie i łączenie grafik czy modyfikacja kolorów. Co ważne, Pixlr Express umożliwia pracę na warstwach, co z pewnością docenią osoby profesjonalnie retuszujące zdjęcia, a początkujący fotografowie i graficy szybko zobaczą zaletę tego typu rozwiązania. Program jest wyposażony w wiele profesjonalnych narzędzi m.in.:

  • wypełnianie i gradient,
  • gąbka/kolor,
  • zaawansowany próbnik kolorów,
  • sztuczna inteligencja z np. automatycznym usuwaniem tła,
  • narzędzia w wielu sekcjach.

Pixlr Express otwiera większość popularnych plików graficznych. Dzięki temu możemy pracować zarówno na popularnych plikach JPG czy PNG, jak i na specjalistycznych: PSD (Photoshop), PXD, WebP, SVG i inne.

Kiedy wiemy już co to jest Pixlr Express, warto odwiedzić stronę i zacząć edytować fotografie. Jeśli uda nam się zmodyfikować je zgodnie z naszymi oczekiwaniami, z pewnością jeszcze nie raz skorzystamy z edytora.

Zobacz więcej poradników ze wskazówkami związanymi z retuszem zdjęć:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)