Potwierdził się czarny scenariusz: Sony wycofuje 2 aparaty i wstrzymuje kolejne

Potwierdził się czarny scenariusz: Sony wycofuje 2 aparaty i wstrzymuje kolejne
Marcin Watemborski

24.12.2021 08:26, aktual.: 24.12.2021 09:26

Jakiś czas temu zaczęły się pojawiać informacje na temat wstrzymania produkcji niektórych modeli bezlusterkowców Sony. Co chwilę dołączały do nich kolejne. Dzisiaj informujemy o następnych. Potwierdziły się też informacje o zakończeniu cyklu życia dwóch produktów.

W związku z brakami podzespołów, firma Sony wstrzymała produkcję następujących modeli:

Sony A7 II, Sony A6100, Sony A6400 oraz Sony ZV-E10. Dołączają do nich Sony A7C ora Sony A6600. Jeśli chodzi o korpus Sony A7 IV, jego dostawy są opóźnione. Wszystko to spowodowane jest osuwami w dostawie podzespołów, a to natomiast jest kwestią pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, która ograniczyła nie tylko samą produkcję, ale również transport.

Miesiąc temu przypominaliśmy, że niedawno Sony wycofało z produkcji model Sony A7 (pierwszą wersję), Sony A9 oraz Sony A7R II. Przyszedł czas pożegnać się z kolejnym produktami. Wcześniejsze podejrzenia na temat zakończenia cyklu życia Sony A7 II oraz Sony A6100 się potwierdziły. Firma Sony ogłosiła, że wspomniane 2 bezusterkowce nie będą dłużej produkowane.

Wracając do tematu Sony A6600 i Sony A7C, producent poinformował w oświadczeniu, że kolejne zamówienia na te aparaty nie będą przyjmowane. W ich przypadku nie jest to jednoznaczne z wycofaniem z oferty, a chwilowym przestojem. Sony A7C to aparat, który zobaczył rynek w połowie 2020 roku, zaś Sony A6600 zobaczyliśmy na premierze w Kopenhadze pod koniec sierpnia 2019 roku.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje dotyczące dostępności produktów Sony.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)