Powiększanie zdjęć bez utraty jakości. Online i darmowe aplikacje dla każdego

Powiększanie zdjęć bez utraty jakości? Te narzędzia online i bezpłatne programy pomogą
Powiększanie zdjęć bez utraty jakości? Te narzędzia online i bezpłatne programy pomogą
Źródło zdjęć: © fot. Unsplash
Paulina Gądowska

13.08.2020 11:33, aktual.: 13.08.2020 13:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie zawsze do edycji fotografii, musimy posiadać profesjonalny program. Powiększanie zdjęć bez utraty jakości jest szybkie i możliwe zarówno online, jak i dzięki darmowym programom. Oto najpopularniejsze rozwiązania.

Powiększanie zdjęć bez utraty jakości online lub z pomocą aplikacji wbrew pozorom nie jest tak proste, jak ich zmniejszanie. Cyfrowe fotografie bardzo często przy tej czynności tworzą nieestetyczną mozaikę pikseli, które niszczą ich pierwotny wygląd. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy i uczyć się skomplikowanego interfejsu profesjonalnych programów takich jak Adobe Photoshop, świetnym rozwiązaniem są programy i strony polecane wśród użytkowników.

Powiększanie zdjęć online: Let’s Enhance

To strona internetowa, na której możemy edytować fotografie. Jej nowoczesny system Al pozwala powiększyć nawet najmniejsze zdjęcia z poziomu przeglądarki. Ponadto posiada ona nowe algorytmy, pozwalające nie tylko na powiększanie, ale też ulepszenie szczegółowości i kolorów obrazów. Dzięki temu nasze zdjęcia zyskają wyjątkowy styl i charakter w najlepszej jakości. Narzędzie znajdziecie pod adresem letsenhance.io

Powiększanie zdjęć online: Pixlr X

Pixlr X od lat zachwyca użytkowników możliwościami, jakie posiada niewiele stron internetowych. To program do pełnej edycji fotografii w szybki oraz prosty sposób. Możemy w nim zarówno powiększać, jak i upiększać fragmenty obrazów. Pixlr jest uznawany za bardzo dobry internetowy i darmowy zamiennik zaawansowanego programu Adobe Photoshop. Jeśli więc chcemy edytować zdjęcia w profesjonalny sposób, warto odwiedzić stronę pixlr.com.

Obraz
© fot. archiwum prywatne

Darmowe programy: SmillaEnlarger

Jest to bardzo proste narzędzie, które możemy pobrać za darmo. Znajdziemy w nim specjalny algorytm automatycznie, niwelujący oraz wygładzający szum z powiększonego obrazu. Posiada on dwa okna podglądu, które ułatwiają nam proces powiększania zdjęć.

Dodatkowo możemy również zmienić w nim ustawienia naszej fotografii, tak by efekt jeszcze bardziej nas zadowolił. Pomimo na pierwszy rzut oka skomplikowanemu interfejsowi, SmillaEnlarger z pewnością nie sprawi dużych problemów w jego opanowaniu nawet początkującym użytkownikom.

Darmowe programy: PhotoZoom Classic

PhotoZoom Classic jest świetnym wyborem zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów (wersja PhotoZoom Pro) do edycji zdjęć. Narzędzie potrafi powiększać obrazy aż do 300 000 x 300 000 pikseli. Ponadto znajdziemy tu funkcje automatycznego optymalizowania dużej ilości zdjęć i rozpoznawania plików w formatach, takich jak JPG, PNG, TIFF, GIF i BMP.

Obraz
© fot. materiały prasowe

Program posiada prosty interfejs oraz pozwala na ręczne ustawienie szerokości, wysokości i rozdzielczości fotografii. Zyskuje wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników, którzy cenią narzędzie za świetną jakość zdjęć oraz możliwość szybkiej edycji kilku plików jednocześnie.

Powiększanie zdjęć bez utraty jakości online lub w darmowym programie, niezależnie, na które z powyższych narzędzi postawimy, nie powinno już być dla nas trudne. Zobacz inne poradniki związane z obróbką fotografii online:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)