Raport Sony o skutkach pandemii. Produkcja matryc jest zagrożona?

Raport Sony o skutkach pandemii. Produkcja matryc jest zagrożona?

Raport Sony o skutkach pandemii. Produkcja matryc jest zagrożona?
Marcin Watemborski
30.03.2020 10:39, aktualizacja: 30.03.2020 12:39

Oczekiwania względem Sony były w tym roku dość spore. Pomijając wypuszczenie nowych smartfonów i PlayStation 5, spodziewaliśmy się w tym roku nowych bezlusterkowców, jak Sony A7S III czy Sony A7 IV. Prawdopodobnie ich nie zobaczymy.

Niemal cały rynek fotograficzny odczuwa teraz boleśnie skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Wielu producentów musiało zmniejszyć produkcję, ze względu na ochronę pracowników, a nawet zamknąć niektóre fabryki. W tym roku możemy spodziewać się, że ceny aparatów i akcesoriów pójdę w górę, a w przypadki niektórych będziemy musieli czekać na dostawy. Uprzedzając pytania – to nie jest dobry okres na kupowanie nowego sprzętu.

W informacji prasowej Sony podaje wiele szczegółów dotyczących funkcjonowania firmy. Od 1 kwietnia 2020 roku zacznie działać nowa firma, Sony Electronics Corporation, która będzie zajmowania się m.in. technologią obrazowania cyfrowego. Producent sprzętu informuje, że obecne dostawy podzespołów produkowanych w Azji są nieregularne, co ma wpływ na składanie końcowych produktów. W wyniku tego pojawią się obsuwy w dostawie już produkowanego sprzętu, jak również odroczone zostaną premiery nowych aparatów. Wszyscy, którzy mieli nadzieję, że zobaczą niedługo Sony A7S III lub Sony A7 IV niestety będą musieli jeszcze poczekać. To natomiast dobra wiadomość dla posiadaczy najnowszych modeli sprzętu Sony, który ze względu na brak sukcesora nie straci aż tak na wartości.

Nowe aparaty to nie wszystko. Jest jeszcze kwestia sensorów, które Sony sprzedaje innym firmom. Są to matryce do aparatów, jak również smartfonów. Firma informuje, że póki co produkcja nie jest zagrożona. Jedna warto zwrócić uwagę na to, że wiele klientów Sony to spółki z Chin, więc producent matryc może zanotować spadki sprzedaży w najbliższym czasie, co oczywiście może, ale nie musi, przełożyć się na wzrost cen podzespołów.

Sony informuje, że wiele zamkniętych oddziałów firmy na całym świecie, zwłaszcza w Chinach, zaczyna pracę na poziomie sprzed pandemii koronawirusa. Problem jednak polega na tym, że w obecnej sytuacji nie jest możliwa wymiana pracowników, w tym inżynierów między konkretnymi zakładami. Nie wszystko można załatwić pracą zdalną.

Podsumowując – problemy są, ale mniejsze niż można było się tego spodziewać. Nie mamy co liczyć na nowe aparaty w najbliższym czasie. Opóźnienia są nieuniknione. Sony odnotuje straty, jak właściwie każda firma technologiczna. O faktycznie marzenia o Sony A7S III czy A7 IV się nie ziszczą, to mam nadzieję zobaczyć chociaż PS5 w tym roku, bez znaczących obsuw.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Sony.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)