Rok pandemii COVID-19 w 2 minuty. Tylko dla widzów o mocnych nerwach

Rok pandemii COVID-19 w 2 minuty. Tylko dla widzów o mocnych nerwach
Marcin Watemborski

04.03.2021 11:12, aktual.: 04.03.2021 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rok temu, 4 marca 2020 roku, w Polsce odkryto pierwsze zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Wówczas w wielu miejscach na świecie już rozwijała się epidemia. Ten filmik złożony m.in. ze zdjęć reporterskich pokazuje ubiegłe 12 miesięcy w kluczowych klatkach.

4 marca 2020 roku w Zielonej Górze odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Był to przełomowy dzień, w którym wiele firm zdecydowało się przejść na pracę zdalną, chwilę później był pierwszy lockdown, zamknięcie gastronomii i innych gałęzi rynku.

Podczas minionego roku wiele zmieniło się nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Oliver Kmia postanowił zmontować 2-minutowy filmik pokazujący wiele przełomowych momentów. Niektóre mają charakter dość ironiczny, jak latające nietoperze. Później zobaczymy światowych przywódców, rozmowy na forum międzynarodowym, zamieszki i działania ruchu Black Lives Matter, a nawet szturmowanie Kapitolu w USA.

Sick World - A Year of COVID in Two Minutes

Olicer nazwał swój filmik "Chory świat", co jest odniesieniem nie tylko do pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, ale również wydarzeń na świecie. W roku 2020 zmieniło się naprawdę dużo – konflikty zbrojne pokryły się z pandemią, a do wszystkiego dołączyło wiele ruchów społecznych. Dla przypomnienia – na Białorusi były zamieszki dotyczące wyborów prezydenckich, a w Polsce ruszył Strajk Kobiet i akcja Piekło Kobiet.

Od technicznej strony – filmik składa się z około 700 zdjęć, które autor edytował i składał w oprogramowaniu Adobe Premiere przez kilka tygodni. Wiele zdjęć to kadry prasowa, inne natomiast to zdjęcia stockowe. Oliver postanowił korzystać z 3-5 klatek na sekundę, by zachować jakąkolwiek płynność animacji, ale bez przesady.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także