Sony Xperia Pro: Jedyny PROFESJONALNY smartfon na rynku?

Sony Xperia Pro: Jedyny PROFESJONALNY smartfon na rynku?
Marcin Watemborski

29.01.2021 12:18, aktual.: 06.03.2024 22:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Widzieliśmy już wiele smartfonów z "Pro" w nazwie – Huawei, iPhone, vivo, Xiaomi i inne. Jednak żaden z nich nie zawierał opcje bezpośrednio przeznaczonych dla profesjonalistów. Trudno o tych smartfonach mówić w kontekście narzędzia pracy. Nagle niemal znikąd pojawił się model Sony Xperia Pro. Coś, co znacznie wyróżnia się na tle konkurencji.

Smartfon Sony Xperia Pro, zaprezentowany wraz z najnowszym korpusem Sony A1, to coś więcej niż zwykłe urządzenie mobilne. To narzędzie pracy i tak należy na niego patrzeć. Rozważmy Xperię Pro pod tym kątem, a strategia Sony stanie się trochę jaśniejsza.

Trzeba zauważyć, że Sony ma w swojej ofercie naprawdę niezłe smartfony. Sony Xperia 1 Mark II jest wyposażona w technologię znaną z reporterskiego bezlusterkowca Sony A9. Sony Xperia Pro ma to samo i więcej. Funkcjonalność tego smartfona została rozszerzona o funkcje potrzebne zawodowcom. Właściwie to chyba jedyny smartfon na rynku, który "Pro" ma nie tylko w nazwie.

Xperia PRO – empowering photographers to work smarter

Patrząc na propozycje Huawei, Apple, vivo, Xiaomi czy innych producentów, którzy dodają "Pro" w nazwie swoich topowych smartfonów, nie koncentrują się oni na profesjonalnych rozwiązaniach. Przeważnie trzy literki w nazwie modelu oznaczają mocniejsze podzespoły, lepszy aparat czy większy ekran o podkręconych parametrach. Nie przychodzi mi jednak do głowy żadna funkcja, która mogłaby sprawić, że te urządzenia faktycznie mogłyby być narzędziami pracy dla kogoś innego niż biznesmen.

To, co wyróżnia Sony Xperię Pro na tle konkurencji to przykładowo złączę micro HDMI, które pozwala podłączyć smartfona jako funkcjonalny ekran poglądowy 4K. Oprócz tego, to urządzenie może zostać wykorzystane z aparatami Sony jako mobilny router i po podłączeniu do korpusu przesłać zdjęcia na serwer za pośrednictwem szybkiej łączności 5G. Nie zapominajmy również o streamingu. Podłączony do smartfona aparat będzie mógł strumieniować na żywo dźwięk oraz obraz. Takich funkcji nie znajdziemy nigdzie indziej.

Obraz

Co ciekawe, Sony podczas prezentacji produktu w oficjalnym materiałach marketingowych, nie ukazało Xperii Pro jako zwykłego urządzenia mobilnego. Nie zobaczymy tu roześmianych ludzi robiących selfie, czy kogoś pstrykającego fotki na wakacjach. Zobaczymy natomiast zawodowych filmowców i fotografów przy pracy. Już samo to powinno dawać nam do zrozumienia, że Sony Xperia Pro nie jest kolejnym high-endowym smartfonem dla śmiertelników, tylko profesjonalnym narzędziem pracy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)