Tamron zapowiada nowe obiektywy z mocowanie Sony E

Tamron zapowiada nowe obiektywy z mocowanie Sony E

Tamron zapowiada nowe obiektywy z mocowanie Sony E
Marcin Watemborski
23.08.2019 08:34, aktualizacja: 23.08.2019 10:34

Niezależni producenci sprzętu w końcu się ocknęli i zaczęli myśleć o obiektywach do pełonklatkowych bezlusterkowców. Po tym, jak Sigma pokazała kilka niezłych szkieł, do walki o rynek wchodzi Tamron.

Sony jest obecnie niekwestionowanym liderem na rynku pełnoklatkowych bezlusterkowców. Ostatnie 2 lata były przełomowe dla firmy. Pokazali kilka świetnych korpusów pełnoklatkowych: Sony A7 III, Sony A7R III oraz ostatnio Sony A7R IV z 61-megapikselową matrycą. Segment APS-C również wzbogacił się o nowy model – Sony A6400 z najszybszym autofokusem na świecie, a zapowiada się, że niedługo pojawią się kolejne zaawansowane aparaty.

W zeszłym roku zobaczyliśmy kilka obiektywów Sigmy z serii Art, przeznaczonych do bezlusterkowców Sony, a teraz wychodzi na to, że do walki o miejsce na rynku dołączy Tamron. Na Facebooku i YouTube pojawiły się zapowiedzi – dość tajemnicze, ale estetyczne. Widzimy tam obiektywy, które prawdopodobnie będą należały do serii Tamron SP. Ich współczesne wzornictwo jest bardzo charakterystyczne.

TAMRON New Lenses Coming Soon

Zapowiedzi nie mówią wiele, ale wygląda na to, że zobaczymy 3 obiektywy stałoogniskowe oraz 1 zmiennoogniskowy. Ten ostatni może mieć zakres ogniskowych 70-200 mm, co byłoby doskonałym rozwiązaniem i początkiem na rynku. Ten zakres jest jednym z najbardziej popularnych w każdej dziedzinie fotografowania: sporcie, portrecie, ślubach oraz dobrze sprawdzi się w studio.

Z niecierpliwością czekamy na to, co pokaże Tamron. Możliwe, że prototypy zobaczymy już w październiku podczas targów PhotoPlus.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)