Toem: Gra wideo dla fotografów na jesienne wieczory

Toem: Gra wideo dla fotografów na jesienne wieczory

Toem: Gra wideo dla fotografów na jesienne wieczory
Marcin Watemborski
15.10.2021 08:26, aktualizacja: 26.07.2022 14:20

W wielu współczesnych grach wideo pojawiają się tryby fotograficzne, lecz niektórym to nie wystarcza. Dla miłośników fotografii powstają specjalne produkcje, które pozwalają zostać artystą w wirtualnym świecie. Jedną z nich jest Toem, która przypadnie do gustu miłośnikom gier niezależnych, czyli indyków.

Ostatnio pojawia się coraz więcej gier z motywem fotograficznym i nie mówimy tu o trybach do rejestrowania stopklatek jak w Cyberpunku 2077. Nawet znany reżyser gier Hideo Kojima uważa, że robienie zdjęć w wirtualnym świecie ma spory sens i poznane mechanizmy można przenieść do świata rzeczywistego.

Dla tych, którzy chcą zostać wirtualnymi artystami powstają dwie polskie gry, będące symulatorami fotografów dzikiej przyrody. Niebawem też odbędzie się premiera produkcji Martha is dead, czyli thrillera kryminalnego, gdzie do rozwiązania zagadek trzeba będzie wykorzystać fotografię.

Toem - Official Gameplay Trailer | Day of the Devs 2021

Miłośnicy mniej realistycznych gier znajdą spełnienie w produkcji o nazwie Toem. Jest to czarno-biała gra, w której zrobione zdjęcia wymienia się na osiągnięcia. Jej celem nie jest rozwijanie talentu fotograficznego, a po prostu czerpanie przyjemności z motywem zdjęć w tle. Dla miłośników sztuki pojawiają się liczne zagadki, do rozwiązania których trzeba wykorzystać aparat.

Gra jest dostępna na Steamie i kosztuje 20 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)