Canon EOS 80D - niewielkie zmiany, które zmieniły naprawdę wiele [test]

Ten artykuł ma 6 stron:

Podsumowanie

Co nam się podoba

Canon EOS 80D to udany aparat. Na plus zasługuje dobrze zaprojektowana, wytrzymała obudowa i przemyślana ergonomia. Na kolejny plus zasługuje świetny, dotykowy i odchylany ekran, a także bardzo rozbudowane i rewelacyjnie działające funkcje Wi-Fi. Dobrze pracujący AF w trybie pojedynczym i szeroko rozłożone punkty AF to kolejna zaleta 80D. Ostatni, duży plus 80D otrzymuje za świetnie działający AF w trybie Live-View i podczas filmowania. Jakość zdjęć na wysokich czułościach wreszcie dogoniła konkurentów.

Co nam się nie podoba

Szkoda, że górne przyciski są tak słabo wyczuwalne, to mocno drażniło podczas fotografowania, szczególnie że Canon pokazał, że potrafi je dobrze zaprojektować w innych modelach. Minus należy się za obcięte funkcje filmowe (brak TV/AV).

Werdykt

Canon modelem EOS 80D pokazał, że lustrzanki dla zaawansowanych amatorów to produkty przemyślane, oferujące użytkownikowi dobrą ergonomię, szybkie działanie i dobrą jakość zdjęć. Podczas testów praca z 80D była przyjemna, a aparat chętnie współpracował. Zmiany w stosunku do 70D nie są znaczące, ale są krokiem w dobrym kierunku. Osoby zainteresowane nowym korpusem Canona na pewno nie będą rozczarowane, bo to po prostu dobry aparat. Cena około 5000 zł za korpus jest odpowiednio skalkulowana, choć sam nieco wstrzymałbym się z jego zakupem, bo rynek pokazuje, że ceny spadają w przeciągu kilku pierwszych miesięcy po premierze. Za Nikona D7200 przyjdzie nam zapłacić około 4000 zł, natomiast Sony A77II to wydatek około 3800 zł. Z kolei wyższy, choć starszy model 7D Mark II będzie nas kosztował 6000 zł, więc 80D plasuje się pośrodku stawki. Ostateczny wybór i tak oczywiście należy do klienta.

Zobacz również: Wideotest Sony NEX-6

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy lustrzanek

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Czy można jaśniej? Sprawdzam obiektyw Voigtlander Nokton 35 mm f/1.2 Aspherical II Sony A9 II to definicja dwóch słów: jakość i ergonomia Profoto A1 - zabierz błysk ze sobą [wideotest] Superzoom wagi ciężkiej, czyli Sony FE 24-240 mm f/3,5-6,3 [test] Lowepro Streetline BP 250 - stylowy plecak przeznaczony do miejskiej dżungli [recenzja] Kompaktowy superzoom Panasonic Lumix DMC-FZ100 ? test [część 2] Canon EOS M5 - test bezlusterkowca, na którego długo czekaliśmy Sony Action Cam HDR-AS50 - pierwsze wrażenia o nowej kamerze sportowej Olympus 8 mm f/1.8 Pro Fisheye - nasze pierwsze wrażenia i zdjęcia Zalamo.com - internetowe narzędzie dla fotografów do pracy z klientami [recenzja] Nikon D5 - pierwsze wrażenia z premiery Sigma 20 mm F1.4 DG HSM - zdjęcia przykładowe