Canon EOS M50 Mark II oraz Canon EOS M5 Mark II mogą się ukazać niebawem

Canon EOS M50 Mark II oraz Canon EOS M5 Mark II mogą się ukazać niebawem
Marcin Watemborski

09.04.2020 07:29, aktual.: 09.04.2020 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnio wszystkie doniesienia związane z Canonem dotyczą nadchodzącego, potwierdzonego modelu – Canona EOS-a R5. Pojawiły się jednak inne, mówiące o nowych modelach APS-C. Wygląda na to, że Canon wziął się ostro do roboty!

Canon EOS R5 powstanie – jest to pewne, jak to, że jutro wstanie słońce. Nie wiemy jednak dokładnie, kiedy. 20 kwietnia 2020 roku odbędzie się specjalna konferencja prasowa on-line, lecz spodziewamy się na niej innego sprzętu – kamer telewizyjnych i kinowych. Oprócz Canona EOS-a R5, oczekujemy w tym roku młodszego brata – Canona EOS-a R6 (odpowiednika linii 6D w lustrzankach).

Jednak to nie wszystko. Trzeba pamiętać o tym, że Canon w swojej ofercie ma już całkiem pokaźną kolekcję bezlusterkowców z matrycami APS-C. System Canon EOS M powstał jeszcze zanim bezlusterkowce weszły w fazę dużej popularności. Canon Rumors przypomina, że Canon Watch donosił o domniemanych nadchodzących premierach dwóch innych modeli – Canona EOS-a M50 Mark II oraz Canona EOS-a M5 Mark II. Mogą one pojawić się pod koniec 2020 roku. Te dwa mniejsze pewnie będą mogły przypaść tym, którzy już są w systemie EOS M, ale chcą udoskonalić swój zestaw. Oprócz tego niektórzy spodziewają się nowego obiektywu Canon EF-M 18-45 mm f/2-4 IS STM.

Czy zobaczymy wspomniane aparaty i obiektyw? Byłoby miło patrzeć na rozwój serii bezlusterkowców z matrycami APS-C, ale póki co nie ma potwierdzonych informacji na ten temat, a te wyżej to pobożne życzenia miłośników systemu. Canon jest w dość specyficznej sytuacji, ponieważ ma osobne mocowania oraz inne obiektywy i akcesoria do bezlusterkowców z matrycą APS-C (system EOS M) oraz inne do bezlusterkowców z matrycą pełnoklatkową (system EOS R).

Podejrzewam, że gdyby nie duża popularność EOS-ów z małym sensorem na rynku azjatyckim, ta linia zostałaby porzucona. Zupełnie tak, jak zrobił to Nikon z serią Nikon 1 na rzecz systemu Nikon Z, w którym znajdziemy Nikona Z6 i Nikona Z7 z pełną klatką oraz Nikona Z50 z matrycą APS-C. W systemie Sony znajdziemy podobne rozwiązania – jedno mocowanie, jeden system, ale różne matryce: Sony A6100 i Sony A6600 z APS-C oraz cała gama pełnoklatkowych korpusów, w tym Sony A7 III, Sony A7R IV oraz Sony A9 II.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)