Canon EOS R3 to Twoje marzenie? No, to sobie jeszcze poczekasz

Canon EOS R3 to Twoje marzenie? No, to sobie jeszcze poczekasz

Canon EOS R3 to Twoje marzenie? No, to sobie jeszcze poczekasz
Marcin Watemborski
20.09.2021 07:55, aktualizacja: 20.09.2021 09:55

Premiera konkurenta Sony A1, korpusu Canon EOS R3, była jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku. Nawet ci, którzy już zamówili aparat w przedsprzedaży będą musieli na niego poczekać. Podobnie jest z obiektywami. Tego sprzętu po prostu nie ma.

Canon EOS R3 zaczął podbijać serca fotografów jeszcze przed premierą. Zamieszanie, które wywiązało się wokół tego korpusu było doskonałym zagraniem marketingowym japońskiego producenta. Pierwszy w pełni profesjonalny bezlusterkowiec Canona doczekał się ukazania publice, a właściwie to publika w końcu go zobaczyła.

Mimo tego, że od premiery Canona EOS R3 minęło zaledwie kilka dni, producent zdążył już wystosować oficjalne oświadczenie, w którym informuje, że nie wyrobi się z realizacją zamówień. Powód jest dość oczywisty i powtarzalny w każdej gałęzi branży elektroniki – braki w dostawie krzemu ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, a co za tym idzie, ograniczona produkcja półprzewodników. Okazuje się, że nie będą dostępne też liczne dodatki.

W związku z ograniczeniami, obsuwy w dostawie sprzętu dotkną nie tylko korpusu Canon EOS R3, ale również następujących obiektywów i akcesoriów:

Nie wiadomo, kiedy sytuacja się wyklaruje i wszyscy chętni będą mogli otrzymać wyżej wymieniony sprzęt bez problemu. Jednym ze sposobów na zdobycie upragnionego aparatu lub obiektywów, jest szukanie u niewielkich lokalnych sprzedawców. Zakupy przez internet mogą okazać się niewypałem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)