Czy nowy bezlusterkowiec Canona będzie miał pełnoklatkową matrycę?

Czy nowy bezlusterkowiec Canona będzie miał pełnoklatkową matrycę?

Czy nowy bezlusterkowiec Canona będzie miał pełnoklatkową matrycę?
Marcin Falana
10.10.2017 07:43, aktualizacja: 26.07.2022 18:19

Zapowiada się, że w przyszłym roku rynek pełnoklatkowych bezlusterkowców może się wzbogacić o kolejne firmy, które już szykują swoje aparaty. W kolejce są tacy giganci jak Canon i Nikon.

Canon i Nikon scigają się, kto pierwszy zaprezentuje pełnoklatkowy bezlusterkowiec. Nikon kilkakrotnie w różnych oświadczeniach informował o pracy nad takim aparatem, a teraz dowiedzieliśmy się trochę więcej o pełnoklatkowym bezlusterkowcu Canona, który już niedługo może pojawić się na rynku.

Dedykowana matryca

Dobrze poinformowany serwis Canon Rumors powołując się na zaufane źródło donosi, że pierwszy, pełnoklatkowy bezlusterkowiec Canona będzie oferował matrycę specjalnie zaprojektowaną do tego aparatu, a nie istniejący już sensor np. z 6D Mark II czy 5D Mark IV. Aparat najprawdopodobniej zostanie pokazany na targach Photokina we wrzesniu 2018 roku. Informacja pochodzi z wewnętrznej prezentacji Canona dotyczącej produktów na 2018 rok.

Trzy pełnoklatkowe aparaty w drodze

Z kolejnych mniej potwierdzonych informacji o jakich donosi Canon Rumors możemy się dowiedzieć, że Canon pracuje równocześnie nad trzema aparatami pełnoklatkowymi: pierwszy to bezlusterkowiec z bagnetem EF, drugi mniejszy bezlusterkowiec z nowym mocowaniem oraz trzeci kompakt z pełnoklatkową matrycą.

Obraz

W wyścigu powinien wygrać Nikon, który według Canon Rumors który ma pokazać swojego pełnoklatkowego bezlusterkowca w pierwszej połowie przyszłego roku podczas, gdy Canon będzie najprawdopodobniej czekał do wrześniowej Photokiny. Nie liczy się jednak, kto będzie pierwszy tylko kto zaprezentuje bezlusterkowca, który będzie mógł nawiązać konkurencję z Sony A9 oraz A7R II, nie wspominając o reszcie aparatów z serii A7, które są dostępne w coraz lepszych cenach. Tak czy inaczej konkurencja zawsze najbardziej opłaca się klientom.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)