DJI Mini 2 - Czy można go traktować poważnie?

DJI Mini 2 - Czy można go traktować poważnie?

DJI Mini 2 - Czy można go traktować poważnie?
Jacek Sopotnicki
31.12.2020 13:16, aktualizacja: 26.07.2022 14:36

Pomimo problemów firmy DJI w USA, Mini 2 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i trudno się dziwić. Dane na stronie DJI są niesamowite: 4K rewelacyjne w stosunku do wagi czas lotu i w końcu rzecz dla mnie najważniejsza ogromny zasięg drona.

Wspomniane parametry postanowiłem zbadać z bliska. Poprzednie drony z amatorskiej linii firmy DJI takie jak Spark, Air czy Mini ciężko było traktować poważnie szczególnie ze względu na zasięg i oczywiście kilka ograniczeń związanych z samym aparatem, takich jak brak zdjęć w formacie RAW czy zapisu wideo w 4K.

Nawet naszpikowany bajerami DJI Mavic Air 2 w kategorii zasięgu nie wypadał najlepiej. Wiem, że to może brzmieć zaskakująco, ale pomimo teoretycznie dużego zasięgu, dron cierpi na częste problemy z łącznością co możecie zobaczyć w tym artykule. To wszystko kierowało ambitniejszych użytkowników dronów w kierunku drona DJI Mavic 2 Pro lub Zoom.

Są to oczywiście bardzo dobre urządzenia, ale posiadanie małego kompaktowego drona, który nie narusza praw w wielu krajach, mieści się w kieszeni i waży tyle, co smartfon jest nieocenione. Mówiąc krótko - od kiedy używam Mini 2, doceniam związaną z nim wygodę każdego dnia coraz bardziej.

DJI Mini 2: Real World Test, How Far and Long Will it Go?

Oprócz kilku ważnych rzeczy, o których wspominam w powyższym filmie, jest to na przykład możliwość ładowania drona poprzez USB-C - czyli można go ładować w samochodzie oraz z power banka; łatwy dostęp do karty mikro SD, lepszy niż w Air 2, czy Mavic 2 Pro. Życie ułatwia też funkcja ściągania plików w pełnej rozdzielczości na smartfona, dzięki czemu można je od razu edytować, Wydaje się, że są to drobnostki, ale w rzeczywistości bardzo ułatwiają życie.

DJI Mini 2 to maszyna na którą czekało mnóstwo osób. Wreszcie można go potraktować poważnie szczególnie ze względu na jego zasięg, dzięki któremu użytkownicy dostają znacznie większą swobodę twórczą i spokój w czasie lotu. Ku mojemu zaskoczeniu jakość połączenia między pilotem a bezzałogowcem jest nieco lepsza niż w Mavic Air 2, co w połączeniu z możliwościami kamery i czystą wygodą użytkowania czyni go najciekawszym amatorskim dronem firmy DJI.

Jeżeli ktoś z was chce prawdziwego awansu w kwestii jakości obrazu, tak na prawdę daje go dopiero DJI Mavic 2 Pro. Dodajmy do tego bardzo korzystną cenę i dostajemy super urządzenie w relacji możliwości do ceny. Powiedziawszy wszystko powyższe, mam nadzieję, że na arenie pojawią się w końcu poważni konkurenci, którzy pchną podniebną fotografię jeszcze dalej - może Xiaomi lub Skydio?

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)